Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Druga porażka Budowlanych, Developres liderem tabeli

TL: Druga porażka Budowlanych, Developres liderem tabeli

Drugą porażkę przed własną publicznością zanotowały siatkarki Budowlanych Łódź. Tym razem, naszpikowana reprezentantkami Polski, łódzka ekipa musiała uznać wyższość Developresu Rzeszów. Rzeszowianki tylko w trzecim secie były gorsze od łodzianek, w czwartym odniosły zwycięstwo i z kompletem punktów wyjechały z miasta włókniarzy. Dzięki tej wygranej są liderkami tabeli.

Trenerzy postawili na wyjściowe składy znane z pierwszych ligowych spotkań. Od początku pierwszego seta było widać, że gospodynie są bardzo zmotywowane do walki. Praca w obronie i bloku przekładała się także na skuteczne uderzenia w ataku. Przez blok nie przebiła się Lazić (16:12). Zagrywki szwedzkiej przyjmującej pomogły Rysicom odrobić punktową stratę i walka na boisku zaczęła się toczyć punkt za punkt. Po łódzkiej stronie bardzo dobrze grała Jones-Perry. Paulina Damaske popełniła błąd w ataku w ważnej chwili (23:24) i to Gabriela Polańska w uderzeniu z jednej nogi skończyła seta na korzyść swojego zespołu (25:23).

Drugi set zaczął się dla Developresu idealnie. Miejscowa ekipa miała problemy z przyjęciem i nie mogła sobie zupełnie poradzić z zagrywkami Anny Kaczmar. Przyjezdne prowadziły 6:1 i coraz trudniej gospodyniom było znaleźć skuteczne uderzenie w ataku (8:17). Swoje z pola zagrywki dołożyła także Jelena Blagojević. Sytuacji nie poprawiło wejście Pauliny Damaske. Swoją szansę gry dostały Krajewska i Rasińska. To właśnie młoda atakująca skończyła seta swoim uderzeniem przez blok (25:15).

Łodziankom udało otrząsnąć się ze słabej gry w drugim secie. Znów jednak problematyczny okazał się element przyjęcia i zagrywki Alexandry Lazić. Developres prowadził 13:10. Budowlane nie zamierzały się jednak poddawać, a Paulina Damaske coraz lepiej prezentowała się na boisku. To właśnie jej kontrataki dały zespołowi prowadzenie (19:17). Zespoły wymieniały się prowadzeniem w końcówce seta. Damaske dała swojej drużynie piłkę setową, a Monika Fedusio przedłużyła mecz (25:23).

Czwartego seta Developres również rozpoczął od zagrywki Kaczmar. Paulina Damaske popełniła dwa błędy w ataku i łodzianki zmagały się z kłopotami w przyjęciu i błędami własnymi, które uniemożliwiały im odrabianie punktowych strat. Seria zagrywek Damaske i dobra gra w bloku zmieniła sytuację na boisku na korzyść gospodyń (16:13). Potem jednak o sobie dała znać zagrywka Kiery Van Ryk i tablica wyników wskazała rezultat remisowy. Doświadczenie boiskowe Developresu odpłaciło się zachowaniem zimnej krwi w końcówce seta. Po błędzie w ataku i bloku na Damaske mecz zakończył się zdobyciem trzech punktów przez rzeszowską drużynę (25:22). Przy bloku kończącym spotkanie uraz stawu skokowego doznała Kiera Van Ryk.

MVP: Jelena Blagojević

Grot Budowlani Łódź – Developres SkyRes Rzeszów 1:3
(23:25, 15:25, 25:23, 22:25)

Budowlani: Nowicka (6), Lisiak (7), Lewandowska (4), Górecka (2), Jones-Perry (21), Fedusio (14), Stenzel (libero) oraz Tobiasz, Michalak i Damaske (11)
Developres: Polańska (10), Van Ryk (28), Blagojević (14), Kaczmar (1), Efimienko-Młotkowska (9), Lazić (10), Krzos (libero) oraz Grabka (2), Krajewska, Rasińska (3), Stencel i Przybyła (libero)