Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Tine Urnaut: Musimy zatrzymać Leona i Kurka

Tine Urnaut: Musimy zatrzymać Leona i Kurka

fot. Katarzyna Antczak

Już tylko jeden dzień dzieli nas od półfinału mistrzostw Europy, w którym Polska zagra ze Słowenią. Nasi reprezentanci przystąpią do niego po rozbiciu Rosjan w ćwierćfinale, a Słoweńcy po pokonaniu rewelacji turnieju, czyli Czechów. Nasi siatkarze będą mieli dodatkowy atut w postaci publiczności. – Gra w obecności polskich kibiców jest trudna – podkreślił Tine Urnaut, kapitan Słoweńców.

– Mistrzostwa Europy to bardzo trudny turniej i jesteśmy szczęśliwi, że znów znaleźliśmy się w czołowej czwórce. Kluczowe będzie dla nas wywieranie presji na rywalu i granie naszej siatkówki na wysokim poziomie – mówił słoweński przyjmujący,Musimy spróbować zatrzymać Wilfredo Leona i Bartosza Kurka. Trzeba zagrać świetnie, by wygrać. Gra w obecności polskich kibiców jest trudna, bo kreują dobrą atmosferę podczas meczu. Mój zespół pokazał także, grając przeciwko Czechom, że potrafimy sobie poradzić – dodał Urnaut.

Mecz ze Słoweńcami będzie wielkim rewanżem za EuroVolley 2019. Wtedy Polacy jak burza szli przez turniej i wszyscy upatrywali w nich głównych kandydatów do złota. W półfinale na drodze naszych siatkarzy stanęła właśnie Słowenia. Tej przeszkody Polakom nie udało się pokonać i nasza kadra musiała zadowolić się walką o brąz. Teraz ponownie obie reprezentacje zagrają w półfinale.

W obecnym sezonie reprezentacyjnym oba zespoły spotkały się dwukrotnie w Lidze Narodów. W fazie grupowej górą byli Słoweńcy, ale w półfinale imprezy to podopieczni Vitala Heynena pokonali rywali 3:0. Stawką sobotniego meczu jest gra o złoto przeciwko reprezentacji Włoch lub Serbii.

źródło: inf. własna, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę