Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TAURON Liga: Pierwszy komplet punktów wrocławianek

TAURON Liga: Pierwszy komplet punktów wrocławianek

Kilkudniowe zmagania w ramach drugiej kolejki TAURON Ligi zakończyło starcie #VolleyWrocław z ITA TOOLS Stalą Mielec. Pierwsze trzy punkty w tym sezonie zapisały na swoim koncie siatkarki ze stolicy Dolnego Śląska. Podopieczne Bartłomieja Dąbrowskiego pokonały u siebie przeciwniczki bez straty seta.

miejscowe od razu z przodu

Od początku spotkania to gospodynie dyktowały warunki, raz za razem punktowały Wiktoria Kowalska i Diaris Perez (7:3). Sytuacja szybko odmieniła się przy zagrywkach Gabrieli Ponikowskiej. Przyjezdne lepiej grały w obronie, zaczął funkcjonować ich blok. Gdy zatrzymana została Bączyńska interweniował trener Dąbrowski (8:9). Po fragmencie wyrównanej walki do głosu ponownie doszły wrocławianki. Blok na Bagrowskiej i kolejny atak Kowalskiej pozwolił gospodyniom odskoczyć na 15:13. Chociaż przyjezdne starały się walczyć, to wrocławianki górowały na siatce. Przy stanie 20:17 interweniował trener Grabda (20:17). W końcówce zdarzały się przedłużone, chaotyczne akcje. Po autowej zagrywce Lewandowskiej #VolleyWrocław miał kolejne piłki setowe. Autowy atak Sieradzkiej zamknął partię.

mocny początek, ale końcówka na przewagi

W drugiej odsłonie wrocławianki poszły za ciosem. Po autowym zagraniu Ponikowskiej zawodniczki do siebie przywołał trener Grabda (5:1). Gra gospodyń również nie była pozbawiona błędów. Skuteczne ataki Oliwii Sieradzkiej i Emilii Muchy wyrównały wynik (8:8). W dalszej fazie seta oscylował on wokół remisu. Obie ekipy skuteczne akcje przeplatały z pomyłkami. Wynik pozostawał na styku. Po asie Muchy o czas poprosił trener Dąbrowski (17:18). Blok na Kuligowskiej i kiwka Perez skłoniły szkoleniowca przyjezdnych do poproszenia o czas (19:18). W końcówce Perez miała problem z przebiciem się przez blok. Autowy atak Kowalskiej wyrównał wynik (23:23). Mocny atak Anny Bączyńskiej dał piłkę setową wrocławiankom, ale w kolejnej akcji siatkarka została już zablokowana. W walce na przewagi kropkę nad i postawiła Anna Lewandowska.

decydujący cios

Ponownie początek seta należał do gospodyń. Po bloku na Musze o czas poprosił trener Stali (6:4). W następnych akcjach celne zagrywki posyłała Ponikowska i zrobiło się 7:6 dla przyjezdnych. Gdy kolejnego asa dołożyła środkowa, przerwę wykorzystał trener gospodyń (6:9). Dopiero zdecydowany atak Bączyńskiej z lewego skrzydła pozwolił gospodyniom zrobić przejście (7:10). Przy zagrywkach Lewandowskiej gospodynie zaliczyły serię. Po czasie dla trenera Grabdy zablokowana została Mucha i na tablicy wyników pojawił się remis (11:11). W dalszej fazie seta wynik oscylował wokół remisu. Ze zmiennym szczęściem atakowały gospodynie. Gdy Mucha przełamała podwójny blok Stal odskoczyła na 19:17 i o kolejny czas poprosił trener Dąbrowski. Wrocławianki szybko zniwelowały dystans i po kontrataku Kingi Stronias wynik wyrównał się (19:19). Do końca trwała walka na styku. Zagranie Bączyńskiej po prostej i autowy atak Sieradzkiej dały ostatnie punkty wrocławiankom.

#VolleyWrocław – ITA TOOLS Stal Mielec 3:0
(25:20, 26:24, 25:23)

#Volley: Lewandowska (5), Łazowska (4), Gawlak (8), Bączyńska (10), Perez (14), Kowalska (13), Pawłowska (libero) oraz Stronias (6), Gancarz
Stal: Milewska (9), Bagrowska (1), Ponikowska (7), Mucha (10), Sieradzka (16), Janicka (1), Łyduch (libero) oraz Głodzińska, Walczak, Kuligowska (7), Dąbrowska (libero)