Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TAURON Liga: Ciasno prawie w każdej strefie, dwie drużyny nadal bez wygranej [tabela]

TAURON Liga: Ciasno prawie w każdej strefie, dwie drużyny nadal bez wygranej [tabela]

Trzecia seria gier TAURON Ligi jest już przeszłością. Rezultaty zakończonej kolejki odcisnęły piętno na środek tabeli, w którym niezmiennie jest ciasno. Dwie ostatnie ekipy mają co prawda jeden punkt, ale nie posiadają na swoich kontach zwycięstwa.

DŁUGA KOLEJKA ZAKOŃCZONA

Trzecia seria gier rozgrywana była od minionego czwartku (10 października) do wtorku, 15 października. Kolejkę zamknął triumf MOYA Radomki Radom z Metalkas Pałacem Bydgoszcz 3:1. Rezultat przełożył się na usytuowanie ekipy z województwa kujawsko-pomorskiego, która spadła o jedno miejsce.

PIERWSZA CZWÓRKA TAKA SAMA

Żadnych zmian nie doświadczyliśmy w pierwszej czwórce. Na razie jak burzą idą PGE Grot Budowlani Łódź, którzy już jako jedyni w lidze posiadają komplet 9 punktów. W dodatku łodzianki jako jedyne wraz z KS DevelopResem Rzeszów są niepokonane. Wicemistrzynie Polski triumfowały jednak dwukrotnie po tie-breaku, przez co do Budowlanych tracą dwa oczka. W ostatnią sobotę zespół z Podkarpacia wrócił z dalekiej podróży i górował nad BKS-em Bostik ZGO Bielsko-Biała.

Pozycja numer trzy należy do ŁKS-u Commercecon Łódź, który również ma 7 oczek. Mimo lepszego ratio setów i punktów Wiewióry są niżej notowane z uwagi na jedną porażkę. W pierwszej czwórce jest także wywołana już do tablicy Radomka, która zgodnie z planem pokonała bydgoski Pałac.

W ŚRODKU CIASNO

Nie brakuje po trzech kolejkach ścisku w połowie tabeli. Różnica pomiędzy piątą a ósmą lokatą to raptem dwa punkty. Piątą siłą jest #VolleyWrocław, który wygrał z beniaminkiem. Wrocławianki mają 5 punktów i awansowały o dwa miejsca. Punkt mniej gromadzą bielszczanki, które mimo prowadzenia w Rzeszowie 2:0 przegrały 2:3. BKS Bostik ZGO posiada jednak do rozegrania zaległe starcie z UNI Opole. Spadł o jedną posadę.

Zespół z Opolszczyzny przegrał w Stegu Arenie z Budowlanymi w trzech setach i również poszedł w dół o jedno miejsce. Tym samym dorobkiem legitymuje się ITA TOOLS Stal Mielec. Mielczanki odniosły ważny triumf z Lotto Chemikiem Police, w dodatku za trzy punkty. Taki wynik zapewnił im awans w zestawieniu TAURON Ligi.

DWIE DRUŻYNY Z PUNKTEM, ALE BEZ WYGRANEJ

Do pierwszej ósemki aktualnie po jednym punkcie tracą przedstawicielki bydgoskiego Pałacu i polickiego Chemika. Obydwie drużyny mają po dwa oczka, triumfując dotychczas raz w tie-breaku. Nadal w nieciekawej sytuacji są siatkarki Energi MKS-u Kalisz i Sokoła & Hagric Mogilno. Zespoły te co prawda urwały punkt, ale nadal nie zaznały w nowym sezonie smaku zwycięstwa. Na obecną chwilę spadłby beniaminek, który wygrał seta mniej od MKS-u.