Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Igrzyska olimpijskie: Intensywny drugi dzień turnieju. Dwa tie-breaki i mecz pozbawiony historii [tabela]

Igrzyska olimpijskie: Intensywny drugi dzień turnieju. Dwa tie-breaki i mecz pozbawiony historii [tabela]

Drugi dzień olimpijskich zmagań siatkarek za nami. Czas przyjrzeć się jak poniedziałkowe hity wpłynęły na tabele. Wielkimi wygranymi poniedziałku są z pewnością Chinki. Pretendentki do podium Turczynki o mały włos nie poniosły sensacyjnej porażki. Kto jednak najwięcej zyskał, czy na czele stawki wciąż znajdują się Włoszki?

PIERWSZY DZIEŃ I JUŻ ROBI SIĘ CIASNO

Grupa A wystartowała dopiero w poniedziałek, podobnie jak miało to miejsce w turnieju panów. Na inaugurację kibiców czekało hitowe starcie tego dnia. Naprzeciwko siebie stanęły reprezentacje Stanów Zjednoczonych i Chin. Amerykanki to zawodniczki wielkiego formatu i obrończynie tytułu z Tokio. Chinki zaś to drużyna nieobliczalna, stawiana w roli czarnego konia zawodów. W starciu bezpośrednim gigantów o wyniku końcowym zadecydował dopiero tie-break. Chinki mogły wygrać 3:0, lecz powrót do gry Amerykanek, dał im wygraną dopiero w piątym secie. Mniej nieprzewidywalny był mecz Francuzek z Serbkami. Debiutujące na igrzyskach gospodynie przegrały z mistrzyniami świata 0:3. Podopieczne Giovanniego Guidettiego nie ukrywają przy tym, że marzą o złocie. Podział punktów w poniedziałkowym hicie utrudnia dalszą drogę przede wszystkim Amerykanką, lecz zawsze pozostaje mieć nadzieję na awans z 3. miejsca.

Zawodniczki Jose Roberto zapisały na swoim koncie 3 cenne punkty. Ich łupem padło spotkanie z Kenią, najsłabszą drużyną w stawce. Reprezentantki Czarnego Lądu w grupie B pełnią rolę chłopca do bicia i najpewniej zapewnią wyjście z grupy dodatkowej drużynie. Ciężko bowiem wyobrazić sobie sytuację, że Polki lub Japonki przegrają z rywalem takiej klasy.

W niedzielnym pojedynku biało-czerwone pokonały 3:1 Japonki, co także stawia ich w bardzo dogodnym miejscu. Japonia musi grać o wszystko, podobnie jak Brazylia. Oba te zespoły z pewnością marzą o bezpośrednim awansie do następnej rundy

Zmagania grupy C zainaugurowało w niedziele spotkanie Włoszek z Dominikankami. Pomimo przestoju i kryzysu Paoli Egonu, podopieczne Julio Velasco zdołały ograć nieobliczalne oponentki z Ameryki Południowej 3:1. Wygrana za 3 punkty daje Włoszkom dużą przewagę nad Turczynkami czy Holenderkami, które były bliskie zaskoczenia wszystkich.

W poniedziałek natomiast doszło do podziału punktu w starciu Holenderek z Turczynkami. Jedne z pretendentek do podium o mały włos nie poniosłyby porażki 3:0. Pomarańczowe prowadziły 2 seta 2:0 i miały przewagę także w trzecim secie. Mistrzynie Europy zdołały się jednak podnieść i wyszarpać cenne zwycięstwo w tie-breaku.

3. Włochy C1 3 1-0
4. Polska B2 3 1-0
5. Chiny A2 2 1-0
6. Turcja C2 2 1-0
7. Holandia C3 1 0-1
8. USA A3 1 0-1
9. Japonia B3 0 0-1
10. Dominikana C4 0 0-1