Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Odmłodzony Orzeł wciąż nie w komplecie

Odmłodzony Orzeł wciąż nie w komplecie

fot. Klaudia Piwowarczyk

16 sierpnia siatkarze Orła Międzyrzecz zaczęli przygotowania do sezonu. Wciąż trwają jednak negocjacje z potencjalnymi nowymi zawodnikami. – W zespole będzie kilka nowych twarzy. Na pewno będzie on odmłodzony, ale jego trzon zostanie zachowany – powiedział w Radiu Zachód trener, Piotr Haładus.

Siatkarze Orła Międzyrzecz od lat występują na drugoligowych parkietach. Były sezony, w których grali nawet w turniejach półfinałowych. W poprzednim tak dobrze im nie poszło, bowiem nie znaleźli się w czołowej dwójce pierwszej grupy, a i w nadchodzących rozgrywkach nie mają mocarstwowych aspiracji.

Postawili na młodość

W międzysezonowej przerwie kilku zawodników opuściło międzyrzecką drużynę, ale jej trzon wciąż mają tworzyć doświadczeni Mariusz Szulikowski czy Marcin Wanat. W drużynie pojawi się jednak grupa młodych zawodników. – Z różnych względów zespół będzie zmieniony. Niekoniecznie my chcieliśmy dokonać roszad, ale pojawiły się różne alternatywy, które zabrały nam niektórych zawodników. W zespole będzie kilka nowych twarzy. Na pewno będzie on odmłodzony, ale jego trzon zostanie zachowany – powiedział trener Orła, Piotr Haładus.

W nadchodzącym sezonie w barwach Orła Międzyrzecz zagra środkowy Kacper Szala, a także grający na pozycji libero oraz środkowego zawodnicy z drużyny z Szamotuł. Wciąż kadra nie jest jeszcze zamknięta. Niewykluczone, że w najbliższych dniach do Orła dołączą kolejni zawodnicy. – Cały czas prowadzimy jeszcze rozmowy z zawodnikami, którzy chcieliby dołączyć do naszego zespołu. Na razie jednak nie jest to nic pewnego, dlatego też nie chciałbym podawać nazwisk – dodał Piotr Haładus.

W nadchodzących rozgrywkach ponownie będzie on zasiadał na ławce trenerskiej międzyrzeckiej drużyny, choć nie będzie mógł już liczyć na wsparcie Krzysztofa Dobka. – Krzysztof Dobek przenosi się do Gorzowa Wielkopolskiego, więc będę prowadził zespół samodzielnie – zakończył Piotr Haładus, pod wodzą którego międzyrzeczanie od 16 sierpnia zaczęli przygotowania do sezonu. Ten rozpocznie się pod koniec września.

źródło: inf. własna, Radio Zachód

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-08-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved