Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Stanisław Gościniak: Cieszy dobra gra polskich siatkarzy

fot. Katarzyna Antczak

– Mamy bardzo mocny zespół i cieszy gra polskich siatkarzy w Lidze Narodów – mówi mistrz świata z 1974 roku Stanisław Gościniak. Podopieczni trenera Vitala Heynena odnieśli dziś kolejne zwycięstwo. Tym razem bez straty seta pokonali Niemców.

– W pierwszym secie oglądaliśmy bardzo fajny mecz walki. Niemcy wcale nie chcieli ułatwić nam zadania. Z czasem polski zespół zmuszał rywali do błędów i kontrolował przebieg wydarzeń na boisk. Każdy z naszych zawodników miał dobre momenty gry na boisku, ale szczególnie trzeba pochwalić Bartosza Kurka, który był skuteczny w ataku – podkreślił Stanisław Gościniak.Mistrz świata i były trener męskiej reprezentacji zauważył, że szóstka, która zaczęła mecz z Niemcami – Drzyzga, Kurek, Nowakowski, Kochanowski, Leon, Kubiak i Zatorski na libero – może wybiec na boisko w pierwszym meczu turnieju olimpijskiego. – Na pewno w Rimini Heynen robi przymiarki do igrzysk. Widać, że ma swoje zasady i co ważne jest konsekwentny w swoich poczynaniach i prowadzeniu drużyny. Polska znakomicie spisuje się w Siatkarskiej Lidze Narodów i jest na dobrej drodze do awansu do półfinału. Teraz będziemy mieli trzy dni odpoczynku i ostatnie trzy mecze, w których będzie jeszcze można pokazać się niektórym zawodnikom z dobrej strony. Na pewno w kadrze trwa rywalizacja o wyjazd do Tokio. Jak sądzę nie wszystkie decyzje w sprawie składu już zapadły – uważa Stanisław Gościniak.

Do zakończenia rozgrywek rundy zasadniczej zostały polskim siatkarzom trzy  spotkania piątej serii: z Argentyną, Iranem i Francją. – Najważniejsze, że gramy dobrze i mamy z czego cieszyć się – zakończył mistrz świata z 1974 roku, który uważnie śledzi rywalizację w VNL 2021.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę