Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Środkowy opuszcza Gdańsk po 8 latach!

Środkowy opuszcza Gdańsk po 8 latach!

fot. Klaudia Piwowarczyk

Osiem lat, czyli właściwie całą swoją karierę, spędził w Treflu Gdańsk Karol Urbanowicz. Młody środkowy rozpoczął swoją karierę w lokalnym UKS-ie „Suchanik” Gdańsk skąd trafił do Trefla Gdańsk. Tam też pozostał przez osiem kolejnych sezonów. Nadszedł jednak czas na zmiany i poszukiwanie nowej drogi rozwoju kariery. Nieoficjalnie mówi się, że w kolejnym sezonie zagrać może w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle.

 

Od zawsze w Gdańsku

Dla młodego środkowego ta zmiana ma szczególną wartość. Nie tylko zmieni barwy klubowe, ale po raz pierwszy w swojej siatkarskiej karierze opuści Gdańsk. Po tak wielu latach spędzonych w jednym miejscu, przyzwyczajenie się do nowego miejsca i sposobu trenowania może być dodatkowym wyzwaniem. – Karol to bardzo mądry zawodnik, który ma ambicję i cele. Decyzja o zmianie klubu została podjęta wspólnie. Dla młodego, pracowitego sportowca jest to bardzo dobry impuls do dalszego rozwoju. Dziękuję Karolowi za jego wieloletnią grę w żółto-czarnych barwach i trzymam za niego kciuki  – skomentował prezes Dariusz Gadomski.

 

Utytułowny zawodnik

Pomimo młodego wieku, Karol Urbanowicz ma już na swoim koncie liczne sukcesy klubowe i reprezentacyjne. Wśród jego dorobku medalowego znaleźć można między innym dwukrotne wicemistrzostwo Polski kadetów, złoto oraz brąz Mistrzostw Polski juniorów, czy też brąz Mistrzostw Świata juniorów. Wraz z reprezentacją Polski w 2022 i 2023 roku sięgał również po medale Ligi Narodów. – Ciężko opisać słowami moją wdzięczność do całego klubu. Dziękuję wszystkim trenerom, sztabom szkoleniowym, zawodnikom, z którymi mogłem współpracować. Za mną osiem lat spędzonych w Gdańsku. Przeżyłem tutaj niesamowite chwile, których nigdy nie zapomnę. Siatkarska ścieżka ma to do siebie, że potrafi być bardzo nieprzewidywalna – być może w przyszłości nasze drogi jeszcze się skrzyżują – skomentował swoją decyzję Urbanowicz.

 

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

 

źródło: treflgdansk.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved