Rekord za rekordem pobija Bartosz Filipiak. Atakujący Ślepska Malow Suwałki podczas meczu 6. kolejki rundy zasadniczej dołączył do elitarnego grona. Przekroczył bowiem granicę 4000 punktów zdobytych indywidualnie w PlusLidze. Zaledwie tydzień wcześniej złamał dwie inne bariery.
Ślepsk Malow Suwałki od czterech sezonów łączy siły z Bartoszem Filipiakiem. Atakujący za każdym razem spłacał kredyt zaufania, choć w tegorocznych rozgrywkach zaczął trochę słabiej, jeśli chodzi o dyspozycję sportową. Nie ma jednak co ukrywać, że wśród biało-niebieskich to on wyróżnia się najbardziej.
Bartosz Filipiak łamie bariery
Jego drużyna w prawdzie nie ma najlepszego momentu, bowiem zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, nie mając żadnego punktu na swoim koncie. Atakujący urozmaica natomiast swoje indywidualne konto. W jednym z poprzednich spotkań, przeciwko Politechnice Częstochowa, przebił bowiem dwie bariery punktowe – 300 bloków oraz 300 asów serwisowych.
Siatkarz nie próżnował także w wyjazdowym meczu z Cuprum Stilonem Gorzów. Gdy rozpoczynał mecz w wyjściowej szóstce, brakowało mu zaledwie pięciu „oczek” do przekroczenia granicy 4000 punktów zdobytych w PlusLidze.
Filipiak potrzebował zaledwie 22 minut, by zrealizować swój cel. Przy stanie 18:21 w pierwszym secie, atakujący przekroczył tę niecodzienną barierę.
TOP3 nieosiągalne, ale jest TOP10
Obecnie 31-letni atakujący zamyka TOP10 siatkarzy z najwyższą sumą punktów indywidualnych w ekstraklasie. Wciąż niezastąpiony w tym zestawieniu jest Mariusz Wlazły, który karierę zakończył dwa lata temu. Jego rekord to 7624 punkty. Na drugiej pozycji jest Dawid Konarski (5611 punktów), a podium zamyka Jakub Jarosz (5349 punktów). W czołówce znajdują się czynni reprezentanci Polski – Karol Butryn, Łukasz Kaczmarek i Bartłomiej Bołądź.
Zobacz również:
Bartłomiej Bołądź rozbił bank! Niesamowity występ atakującego Warty Zawiercie









