W piątek w siedzibie Volley Bajki, mieszczącej się w Izabelinie Dziekanówku odbyło się spotkanie rodziny siatkarskiej. Wydarzenie jest wspólnym projektem Fundacji Polskiej Siatkówki oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.
„Siatkówka łączy pokolenia” to hasło przewodnie spotkań siatkarskiej rodziny. – Bardzo się cieszę, że ta inicjatywa jest cały czas pielęgnowana. Nasza dyscyplina nigdy nie byłaby w tym punkcie, gdyby nie ciężka praca i sukcesy poprzednich pokoleń. Nie możemy o tym zapominać – powiedział Sebastian Świderski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej – Za te wszystkie lata, naszym poprzednikom, należą się wielkie podziękowania i jeszcze większy szacunek. Cieszę się, że mogłem wziąć udział w takim wydarzeniu i osobiście powiedzieć kilka słów do tak zacnego grona.
W ramach inicjatywy zawodnicy i zawodniczki z lat obecnych i poprzednich oraz inne osoby z siatkarskiego światka spotykają się na wspólnym posiłku. Jest to wspaniała okazja do wymieniania doświadczeń, podzielenia się wspomnieniami i zwykłych międzyludzkich uprzejmości. – Polski Związek Piłki Siatkowej, Polska Liga Siatkówki oraz Fundacja Polska Siatkówka przykładają ogromną uwagę do działań integrujących środowisko siatkarskie. Spotkania Rodziny Siatkarskiej mają wieloletnia tradycję i są okazją do wspomnień, które często umknęłyby bezpowrotnie, gdyby nie możliwość osobistych, bezpośrednich spotkań – mówi Janusz Uznański, wiceprezes Zarządu Fundacji Polska Siatkówka. – Niezmienna jest formuła spotkań, w których biorą udział zawodniczki, zawodnicy, trenerzy oraz przyjaciele Polskiej Siatkówki wielu pokoleń. W tym roku spotkanie toczyło się w szczególnie radosnej atmosferze, bo jak tu nie cieszyć się z sukcesów naszych kadr narodowych, szczególnie w obliczu ich udziału w przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich – dodaje.
Fundacja Polska Siatkówka jest Organizacją non-profit, powołaną do życia w 2006 roku przez Polski Związek Piłki Siatkowej. Jej misją jest pomaganie, wspieranie oraz aktywizowanie osób i podmiotów, ściśle związanych ze środowiskiem siatkarskim, które z różnych powodów znalazły się w trudnym położeniu życiowym lub zawodowym. Osoby te, zazwyczaj nie są z w stanie samodzielnie powrócić do normalnego funkcjonowania w życiu codziennym. Beneficjentami Fundacji byli między innymi: Andrzej Niemczyk – trener Złotej Reprezentacji Kobiet, Jolanta Molenda – wielokrotna reprezentantka Polski czy Ryszard Kruk – były trener kadry narodowej mężczyzn.
źródło: pzps.pl