Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Siatkarz Berlin Recycling Volleys zakażony koronawirusem

Siatkarz Berlin Recycling Volleys zakażony koronawirusem

W poniedziałek 31 sierpnia siatkarz Berlin Recycling Volleys uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa i natychmiast rozpoczął kwarantannę. Następnie poddano testom cały zespół, sztab szkoleniowy oraz personel klubu. W środę klub otrzymał wyniki, które okazały się negatywne.

Siatkarz miał wcześniej kontakt z osobą, która uzyskała wynik pozytywny, o czym powiadomił klub, gdy tylko się o tym dowiedział. Natychmiast rozpoczął kwarantannę i został przetestowany na obecność Covid-19.Po pozytywnym wyniku u zawodnika cały zespół BR Volleys, w tym sztab trenerski oraz działacze klubu, zostali we wtorek rano przebadani przez prof. med. Bernd Wolfarth, dyrektora medycznego oddziału medycyny sportowej Charité Berlin. Wyniki wszystkich testów były negatywne. Drugi test dla zespołu ma się odbyć w piątek i jeśli wypadnie negatywnie to zespół będzie mógł wznowić treningi w sobotę. Do tego czasu cały team będzie objęty ścisłą kwarantanną.

Odpowiednie podejście do pozytywnego wyniku koronawirusa pokazuje, że mechanizmy kontroli i higieny działały dobrze, dzięki czemu zespół jak najszybciej będzie mógł wrócić do treningów. – Szczególnie wielkie podziękowania kierujemy do naszego lekarza dr Olivera Miltnera, który jako nasz kierownik ds. higieny koordynował i zarządzał działaniami do wdrożenia – powiedział dyrektor zarządzający BR Volleys Kaweh Niroomand.

źródło: berlin-recycling-volleys.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved