Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > ME U-22 K: Nieudana inauguracja młodych Polek

ME U-22 K: Nieudana inauguracja młodych Polek

W swoim pierwszym meczu na ME U-22 reprezentacja Polski przegrała 0:3 z Serbią. Pierwszy i trzeci set był rozgrywany na przewagi. Podopieczne trenera Jakuba Głuszaka w kolejnym spotkaniu zagrają przeciwko młodym Czeszkom.

niepewna gra biało-czerwonych

Pierwsze minuty spotkania nie należały do udanych w wykonaniu reprezentantek Polski. Podopieczne trenera Jakuba Głuszaka oddały rywalkom inicjatywę (7:0, 8:3). W polu serwisowym znakomicie spisywała się Andrea Tisma, której wtórowały pozostałe koleżanki, aktywnie pracujące w ofensywie. Biało-czerwone podjęły jednak rękawice i zareagowały błyskawicznie na rosnącą przewagę przeciwniczek (9:4, 10:6, 11:10). Polskie siatkarki miały później jeszcze dwa przestoje, lecz za każdym razem wracały do gry (22:19, 23:21). O rezultacie końcowym na konto Serbek zadecydowała dopiero gra na przewagi (26:24). Dużym atutem serbskich siatkarek była gra blokiem.

Dominacja Serbek

Powrót do gry w pierwszym secie dużo kosztował biało-czerwone. Podobny scenariusz przygotowała dla nich druga odsłona spotkania, również tocząca się od początku pod dyktando Serbek (6:3, 11:4, 14:11, 18:12). Bardzo aktywne były Jovanna Zelenovic oraz Branka Tica. Ciężar gry w polskim zespole wzięła na siebie Karolina Staniszewska. Wynik seta na 25:18 dla serbskich siatkarek ustanowiła, myląc się w ataku, Natalia Rejment. Polkom plany pokrzyżowała niezwykle niska skuteczność w ataku. W tym elemencie zawodniczki trenera Głuszaka punktowały wyłącznie 5 razy. Podopieczne Marijany Boricic błyszczały natomiast na zagrywce.

Ponowna gra na przewagi

W trzecim secie szczęście wreszcie uśmiechnęło się do Polek i to one momentami przewodziły stawce (8:5, 10:8, 14:10). Bardzo dobrze na zagrywce spisywała się Natalia Kecher i Anna Fiedorowicz. Serbki jednak były zmotywowane, aby wynik meczu zamknąć w trzech odsłonach. Do remisu doprowadziły przy stanie po 16, przejmując stopniowo inicjatywę (20:17, 23:20). Dzięki mocnej końcówce Polek, o losach seta ponownie decydowała gra na przewagi, raz jeszcze zakończona z korzyścią dla Serbek (29:27).

Serbia – Polska 3:0
(26:24, 25:18, 29:27)

Serbia: Tisma (4), Tomic (13), Zelenovic (9), Sucurovic (8), Tica (14), Cikuc Natasa (6), Punisic (libero), Pakic (libero), Mandovic, Djordjevic, Zubic
Polska: Pierzchała (5), Staniszewska (12), Janicka (1), Kecher (7), Godlewska (3), Fiedorowicz (13), Łyduch (libero), Pajdak (libero), Rejment, Sobalska (1), Latos (1)