Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Salvatore Rossini zagra w barwach Trentino

Salvatore Rossini zagra w barwach Trentino

Jeden z najlepszych i najbardziej doświadczonych libero na świecie postanowił zmienić klubowe barwy. Po sześciu latach spędzonych w Modenie Salvatore Rossini postanowił zasilić szeregi Itas Trentino. Klub podpisał z siatkarzem dwuletnią umowę.

Od dłuższego czasu mówiono, że po przejściu Jeni Grebennikova do Modeny, w drugą stronę powędruje właśnie 33-letni Włoch. Ostatecznie tak właśnie się stało i dwaj utytułowani defensorzy zamienili się miejscami.Salvatore Rossini to zawodnik, który w swojej kolekcji ma sporo trofeów, jednak te z najcenniejszych kruszców zdobywał tylko na włoskim podwórku. W barwach Modeny został mistrzem kraju, dwukrotnie zdobył Puchar, a trzykrotnie Superpuchar Włoch. Dwa razy Rossini zagrał jako zawodnik Latibny w finałach europejskich pucharów, ale w obu przypadkach schodził z parkietu jako pokonany, zarówno w Pucharze CEV, jak i Pucharze Challenge.

Libero zdobywał też medale z reprezentacją Włoch, ale nigdy nie dane mu było stanąć na najwyższym podium. Największym sukcesem Włocha w kadrze było wicemistrzostwo olimpijskie w Rio De Janeiro. Rossini zdobył też srebro i brąz mistrzostw Europy, a także dwukrotnie stawał na najniższym stopniu podium Ligi Światowej. Ma też na koncie drugie miejsce w Pucharze Świata i trzecie w Pucharze Wielkich Mistrzów.

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved