Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN M: Od 14:14 do 25:14 niesamowita seria w meczu Słowenia – Bułgaria! (wideo)

LN M: Od 14:14 do 25:14 niesamowita seria w meczu Słowenia – Bułgaria! (wideo)

Bułgaria przegrała ze Słowenią 0:3 w meczu Ligi Narodów siatkarzy. Do nietypowej sytuacji doszło w drugim secie tego spotkania. Bułgarzy dotrzymywali kroku rywalom do połowy seta, ale od stanu 14:14 punktowała już tylko jedna drużyna. Słowenia to aktualny wicelider VNL i zespół będący o krok od zapewnienia sobie awansu na igrzyska olimpijskie.

CO ZA SERIA!

Pierwszego seta Słowenia wygrała po walce 25:23. Do stanu 14:14 w partii drugiej wydawało się, że tym razem także nie zabraknie emocji. W tym momencie Bułgarzy jednak zepsuli zagrywkę, a w pole zagrywki udał się były już środkowy Asseco Resovii, Jan Kozamernik. Pozostał on już w nim do…końca seta zaczynając od asa serwisowego.

Trener Gianlorenzo Blengini próbował ratować sytuację zmianami, ale jego podopieczni mieli problem ze sforsowaniem słoweńskiego bloku. Sukces swojej ekipy przypieczętował także znany z występów w Pluslidze, Toncek Stern.

Materiał wideo z rzadko spotykanej serii punktowej jednego zespołu można zobaczyć TUTAJ.

IGRZYSKA O KROK

Słowenia pod wodzą Gheorghe Cretu rewelacyjnie radzi sobie w VNL 2024. Z bilansem 7 zwycięstw i jednej porażki (sobotniej z Japonią) jest wiceliderem tabeli. W rankingu FIVB zajmuje szóste miejsce i jest już o krok od olimpijskiego awansu. Bułgaria nie liczy się już w walce o igrzyska, w VNL 2024 wygrała jak dotąd tylko dwa spotkania.

źródło: Polsat Sport