Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Rosyjski zaciąg w mistrzu Francji

Rosyjski zaciąg w mistrzu Francji

fot. Bianka Sawoniuk

Aż cztery młode, rosyjskie siatkarki mają zagrać w przyszłym sezonie w barwach Volero Le Cannet, który jest mistrzem Francji. Kolejne doświadczenie mają zdobywać w lidze francuskiej oraz w Lidze Mistrzyń. Najmłodsza z nich ma zaledwie 17 lat.

Rosyjskie kluby nie będą mogły rywalizować w europejskich pucharach w sezonie 2022/2023, a to z pewnością zahamuje rozwój młodych zawodników i zawodniczek z tego kraju. Nic więc dziwnego, że korzystają z ofert zagranicznych klubów, aby się dalej w nich rozwijać. Przykładowo Volero Le Cannet, który jest mistrzem Francji, pozyskał aż 4 młode, rosyjskie siatkarki.Francuska drużyna na razie oficjalnie ogłosiła pozyskanie dwóch zawodniczek. Są nimi 19-letnie Wita Akimowa oraz Elizawieta Koczurina. Ta pierwsza gra na pozycji atakującej, a w ostatnich mistrzostwach świata do lat 20 została między innymi najlepszą punktującą i atakującą turnieju, natomiast ta druga jest środkową, a jej dobra gra została dostrzeżona w mistrzostwach Europy, w których w 2017 (U-16) oraz 2018 (U-18) została wyróżniona nagrodą dla najlepszej środkowej turnieju.

Do nich ma dołączyć 17-letnia rozgrywająca – Wiktoria Kobzar, która została wybrana najlepszą rozgrywającą mistrzostw świata do lat 18, które odbyły się w 2021 roku. W Volero ma zagrać także 23-letnia Anna Kotikowa, która została wyróżniona nagrodą indywidualną w mistrzostwach świata w 2017 roku (U-20), a dwa lata później znalazła się już w składzie seniorskiej reprezentacji rywalizującej w Lidze Narodów.

Co ciekawe, federacja rosyjska może nie otrzymać pieniędzy związanych z opłatami za transfery tych młodych zawodniczek. Zgodnie z wprowadzonymi przepisami zagraniczny klub musi zapłacić co najmniej 100 tysięcy euro federacji za zakontraktowanie zawodniczki reprezentacji poniżej 21. roku życia, a co najmniej 50 tysięcy euro za kadrowiczkę poniżej 24. roku życia. Jednak Volero może wykorzystać obecną sytuację na świecie i odmówić zapłaty tych kwot, a FIVB wyda zawodniczkom po prostu nowe certyfikaty transferowe.

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-06-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę