Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Rosja M: Bednorz i Muzaj z kompletem punktów

Rosja M: Bednorz i Muzaj z kompletem punktów

W Rosji rozegrano 9. rundę spotkań. W późniejszym terminie odbędą się dwa z zaplanowanych meczów. W tej kolejce nie doszło do podziału punktów, a tylko jeden mecz zakończył się w więcej niż trzech setach. Swoje pojedynki wygrały zespoły z Polakami w składzie. Ural Ufa Macieja Muzaja triumfował 3:0 nad ASK Niżnyj Nowgorod, natomiast Zenit Kazań z Bartoszem Bednorzem wygrał 3:1 w Biełgorodzie.

Szybko, łatwo i przyjemnie swoje spotkanie wygrali na wyjeździe gracze Uralu Ufa, w zaledwie 69 minut pokonując ASK Niżnyj Nowgorod. Gospodarze w żadnym z setów nie dotarli do granicy 20 oczek, a skończyli zaledwie 32% swoich ataków. Po stronie Uralu funkcjonowało wszystko, aż 12 razy udało się przyjezdnym zatrzymać ofensywę rywali. Maciej Muzaj zapisał na swoim koncie 13 punktów, tyle samo uzbierał drugi z obcokrajowców – John Gordon Perrin. Polski atakujący skończył 10 z 25 ataków, a do tego miał 1 asa serwisowego i 2 bloki.

Problemów z wyjazdowym zwycięstwem nie mieli siatkarze Lokomotiwu Nowosybirsk, którzy odprawili z kwitkiem Gazprom-Jugrę Surgut 3:0. Gospodarze jedynie w drugiej odsłonie spotkania walczyli, ale nie potrafili poradzić sobie ze świetnymi serwisami ekipy Plamena Konstantinowa. W sumie Lokomotiw posłał 9 asów na stronę rywali, do tego 10 razy zatrzymywał ich w ofensywie, a najlepiej punktującym był serbski przyjmujący Marko Ivović, zdobywca 14 oczek.  Dinamo Okręg Leningradzki we własnej hali 3:0 pokonało Jugrę Samotłor Niżniewartowsk. Najbardziej wyrównana była trzecia odsłona, w której goście przegrali 24:26. Dynamo świetnie zagrało w ofensywie, kończąc 59% swoich akcji. Liderem zespołu był Nikita Aleksjejew, który mecz skończył z 20 oczkami i imponującą 68% skutecznością w ataku. W trzech setach zakończył się także pojedynek w Sankt Petersburgu, gdzie Zenit podejmował Neftianik Orienburg. Przyjezdni tylko w trzeciej odsłonie byli w stanie zdobyć 20 oczek. W ofensywie nie zawiódł Wiktor Poletajew, notując 55% skuteczności, a do 11 punktów w tym elemencie dołożył asa i 2 bloki.

Jedyne spotkanie w 9. rundzie, które zakończyło się w więcej niż trzech setach to pojedynek Biełogorie Biełgorod z Zenitem Kazań. Przyjezdni ze stolicy Tatarstanu prowadzili już 2:0, ale w trzeciej partii musieli uznać wyższość rywali. Podopieczni Władimira Alekno byli jednak w stanie przypieczętować kolejny już komplet punktów w czwartej części meczu i nadal pozostają jedyną niepokonaną drużyną w rosyjskiej lidze. Zenit Kazań lepiej zaprezentował się w ofensywie, do tego nie zawiódł w bloku i miał w sumie 6 asów serwisowych. Świetny mecz rozegrał lider Zenita Maksim Michajłow, kończąc mecz z dorobkiem 20 punktów i ratio +17. Swoje dołożył również Bartosz Bednorz, na swoim koncie zapisał 13 oczek. Polak skończył 11 z 21 ataków, dwukrotnie pomylił się w przyjęciu, ale 47% piłek przyjął pozytywnie, 42% perfekcyjnie. Bednorz zanotował także po jednym asie i jednym bloku. Tym samym Zenit Kazań pozostaje samodzielnym liderem ligowego zestawienia.