Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Rosja K: Lokomotiw znów wygrał, 15 punktów Smarzek

Rosja K: Lokomotiw znów wygrał, 15 punktów Smarzek

Lokomotiw Kaliningrad z Malwiną Smarzek wygrał szósty mecz z rzędu w rosyjskiej Superlidze i prowadzi w tabeli z kompletem punktów i przewagą czterech punktów nad rywalami. Tym razem zespół Lokomotiwu pokonał wicelidera tabeli, Proton Saratow w trzech setach, a polska atakująca zdobyła w tym meczu 15 punktów. W meczach 6. kolejki nie było zbyt wielu emocji, wszystkie spotkania kończyły się wynikami 3:0 lub 3:1.

Kibice, którzy liczyli na większe emocje w meczu lidera rosyjskiej Superligi siatkarek z wiceliderem, byli srodze zawiedzeni. Lokomotiw Kaliningrad pewnie w trzech setach wygrał z Protonem Saratow i po raz szósty zdobył komplet punktów. Proton spadł po tej porażce na 5. miejsce w tabeli.

Tylko w trzeciej partii gospodynie miały nieco problemów i rozstrzygnęły seta na swoją korzyść po walce na przewagi. W pozostałych dwóch Lokomotiw dominował na boisku. Po 15 punktów dla zwycięskiej drużyny zdobyły Irina Woronkowa, Tatiana Jeżak i Malwina Smarzek. Polka 11 punktów zdobyła atakiem przy 39% skuteczności, dokładając do tego trzy punkty blokiem i jednego asa serwisowego.

W tabeli za Lokomotiwem są trzy zespoły, które mają cztery punkty straty do lidera – to Dinamo Kazań, Tulica Tuła i Dinamo Krasnodar. Zespół z Kazania pokonał we własnej hali 3:0 Urałoczkę Jekaterinburg, a liderkami zwycięskiej ekipy były w tym meczu Samanta Fabris (16 pkt.) oraz Tatiana Kadoczkina (17 pkt.). Tulica wygrała w Tule 3:0 z Lipieckiem, ale aż dwa sety kończyły się po emocjonującej walce na przewagi. 19 punktów dla gospodyń zdobyła w tym spotkaniu Anastazja Azanowa. Dinamo Krasnodar pokonało na wyjeździe najsłabszy w lidze zespół Zariecza Odińcowo również w trzech setach. Zariecze w sześciu dotychczasowych meczach nie zdobyło jeszcze nawet punktu, wygrywając zaledwie jednego seta.

Awans w tabeli na 6. miejsce zanotowały siatkarki Dinama Moskwa po wygranej 3:0 z Minczanką Mińsk. Spora w tym zasługa Natalii Gonczarowej, która zdobyła dla swojego zespołu 16 punktów. Z trzysetowego zwycięstwa w Czeliabińsku cieszyły się również zawodniczki z Krasnojarska. Jenisej odniósł drugie zwycięstwo w tym sezonie, a aż pięć zawodniczek zdobyło powyżej 10 punktów dla zwycięskiej drużyny. W ostatnim meczu tej serii spotkań Sparta Niżnyj Nowogorod wygrała 3:1 z Leningradką, notując na swoim koncie pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Liderkami Sparty w tym meczu były Żana Kaskowa (18 pkt.) oraz Wiktoria Wielisiewicz (17 pkt.).