Przed Sir Susą Vim Perugia najważniejsze mecze w sezonie. W najbliższych tygodniach będzie musiała radzić sobie bez Roberto Russo. Mistrz Włoch poinformował na stronie internetowej o problemach zdrowotnych swojego środkowego.
Włoski pechowiec
Roberto Russo nie ma szczęścia w tym sezonie. Na początku grudnia doznał kontuzji kostki, skacząc do bloku w meczu z Vero Volley Monza. Uraz wyłączył go z gry na pewien czas. Włoski środkowy wrócił na boisko, ale nie na długo. Okazało się bowiem, że w poprzednim tygodniu zaczął narzekać na ból w lewej nodze.
Potrzebna operacja
Sztab medyczny podjął działania zmierzające do zlokalizowania problemu. Zawodnik został poddany badaniu rezonansem magnetycznym, które wykazało przepuklinę dysku uciskającą korzeń nerwowy L5-S1 po lewej stronie, co było przyczyną objawów. W efekcie Russo będzie musiał przejść operację. Najprawdopodobniej zostanie ona przeprowadzona już w najbliższym tygodniu.
Roberto Russo po raz ostatni w barwach zespołu z Perugii wystąpił w wygranym meczu z Allianzem Mediolan, w którym zdobył 5 punktów. Zabrakło go na boisku w miniony weekend, kiedy to podopieczni Angelo Lorenzettiego rozprawili się z Vero Volley Monza. Włoskiego środkowego dzielnie zastąpili koledzy, bowiem Agustin Loser i Sebastian Sole łącznie zapisali na koncie 19 punktów.
Przypomnijmy, że zespół, w którym występuje Kamil Semeniuk, jest na finiszu rundy zasadniczej w Italii. Do rozegrania został mu jeszcze wyjazdowy mecz z Gas Sales Piacenza, który zadecyduje o tym, czy tą część sezonu zakończy na pierwszym miejscu. Mistrz Włoch szykuje się też już do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, w którym zmierzy się z Vero Volley Monza.
Zobacz również:
Liga włoska: Kontuzja atakującego Cucine Lube Civitanova
źródło: siatka.org