Przed reprezentacją Polski siatkarek do lat 21 pierwsze zgrupowanie w Cetniewie. Miłosz Majka powołał na nie 18 zawodniczek, przed którymi kwalifikacje do mistrzostw Europy oraz mistrzostwa świata – przekazał na swojej stronie PZPS.
Cetniewo na początek
W dniach 21 – 31 maja w Cetniewie rozpocznie się pierwsze w tym roku zgrupowanie reprezentacji Polski siatkarek do lat 21. Weźmie w nim udział 18 zawodniczek, które zostały powołane przez trenera kadry – Miłosza Majkę. Kolejnym etapem będzie zgrupowanie w Szczyrku (3 – 12 czerwca), gdzie biało-czerwone sprawdzą swoją formę z Czeszkami. Na początku lipca, a dokładniej w dniach 3 – 6 lipca Polki wezmą udział w Puchow (Słowacja) w kwalifikacjach do mistrzostw Europy U22.
Mistrzostwa świata na horyzoncie
Priorytetem będą dla nich mistrzostwa świata, które w dniach 7 – 17 sierpnia rozegrane zostaną w indonezyjskiej Surbayi. W czempionacie globu wezmą udział 24 zespoły, które podzielone zostały na 4 grupy Po 4 najlepsze zespoły z każdej z grup wywalczą awans do fazy play-off. W fazie grupowej biało-czerwone zagrają z Turcją, Włochami, Czechami, Egiptem i Algierią. Podopieczne Miłosza Majki do mistrzostw świata zakwalifikowały się, znajdując się w czołowej czwórce ubiegłorocznych mistrzostw Europy. Ostatecznie rywalizację w nich zakończyły na czwartym miejscu, w walce o brąz ulegając Belgijkom. Z tamtej kadry na zgrupowaniu w Cetniewie nie pojawią się Nadja Siuda, Natasza Ornoch i Zofia Pinderska, które znajdują się w składzie kadry U19 prowadzonej przez Marcina Orlika.
Reprezentacja Polski siatkarek U21:
Rozgrywające: Wirginia Mulka, Wiktoria Szewczyk, Aleksandra Walczak
Atakujące: Julia Hewelt, Martyna Podlaska, Iga Kępa
Środkowe: Pola Bujnarowska, Iga Marszałkowicz, Agata Milewska, Rozalia Moszyńska, Maria Spławska
Przyjmujące: Aleksandra Adamczyk, Anna Fiedorowicz, Patrycja Łagida, Maja Malinowska, Zofia Sobanty
Libero: Zuzanna Maciejewicz, Zuzanna Suska
Zobacz również
Reprezentacja Polski. Startują przygotowania do MŚ U19. Pierwsze decyzje kadrowe Marcina Orlika