Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN K: Faworytki nie zawiodły, kopciuszek bez seta

LN K: Faworytki nie zawiodły, kopciuszek bez seta

W kolejnym meczu rozgrywanym w ramach Ligi Narodów niespodzianki nie sprawiły Koreanki, które dość gładko w trzech setach uległy Turczynkom. Najbliżej przedłużenia meczu były w trzecim z nich, w którym prowadziły 16:13, ale w końcówce zupełnie oddały inicjatywę.

Koreanki bez argumentów

Początek meczu należał do Turczynek, które dzięki blokowi odskoczyły na 6:3. So Hwi Kang próbowała poderwać do walki Koreanki, ale po akcji  Sahin to faworytki prowadziły 10:6. Asy serwisowe dołożyły Sahin i Asli Kalac, a niezawodna w ataku Daryja Cebecioglu powiększała dystans dzielący oba zespoły (19:11). Koreanki zniwelowały jeszcze część strat, ale Melissa Vargas dała zwycięstwo Turczynkom (25:20).

Przy zagrywce Cebecioglu objęły one prowadzenie w drugim secie (5:0). W ataku skutecznie prezentowały się Sahin i Vargas, a pojedyncze udane odpowiedzi w wykonaniu Jiyun na niewiele zdawały się Azjatkom (16:10). Faworytki dołożyły blok, a po asie serwisowym Vargas pewnie kroczyły do wygranej. W końcówce obraz gry nie uległ zmianie, a Vargas postawiła kropkę nad „i” (25:15).

Drobne problemy faworytek

Trzecia partia zaczęła się od walki cios za cios. Dopiero błąd rywalek i kontra Jiyun dały prowadzenie Koreankom (11:9). Turczynki odrobiły straty blokiem, lecz brakowało im koncentracji, a po akcji So Hwi ponownie przegrywały, tym razem 13:16. Faworytki w końcu wróciły do gry, a asy serwisowe Sahin i Cebecioglu przechyliły szalę zwycięstwa na ich stronę. Po akcji Aydin triumfowały 25:20.

Turcja – Korea 3:0
(25:20, 25:15, 25:20)

Turcja: Vargas (16), İvegin (6), Sahin E. (6), Kalaç (9), Arıcı (8), Cebecioğlu (14), Aköz (libero) oraz 5 Aykaç, Aydın (3)
Korea: Dain, Sohwi (16), Dahyeon (5), Jeongah (4), Jiyun J. (7), Hoyoung (7), Dahye (libero) oraz Jiwon, Seungju, Jiyun M (8)