Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN: Krótkie zrywy to za mało, derby Azji dla Japończyków

LN: Krótkie zrywy to za mało, derby Azji dla Japończyków

Czwarte zwycięstwo w Lidze Narodów odnieśli Japończycy. Podopieczni Philippe Blaina w pierwszym dniu turnieju rozgrywanego w Fukuoce w trzech setach rozprawili się z rywalami z Iranu. Dwa pierwsze były stosunkowo zacięte, ale w trzecim dyktowali już warunki gry.

Zryw Irańczyków

W mecz lepiej weszli Japończycy, którzy po akcji Yuki Ishikawy objęli prowadzenie 6:3. Rywali do walki próbował poderwać Amin Esmaeilnezhad, ale kontry Rana Takahashiego powiększały dystans dzielący oba zespóły (12:8). Gospodarze kontrolowali grę, ale Persowie nacisnęli na zagrywce, a po asie Mejsama Salehiego zbliżyli się na 22:23. Dopiero dwa zbicia Takahashiego przypieczętowały wygraną Japończyków (25:23).

W drugim secie uaktywnił się Milad Ebadipour, a Irańczycy dotrzymywali kroku rywalom. Odskoczyli nawet na 9:7, ale Ishikawa dał Japończykom remis. Wymiana ciosów trwała w najlepsze. Dopiero kontry Takahashiego i Yuji Nishidy przełamały opór Persów (21:19). Na środku pokazał się jeszcze Akichiro Yamauchi, a Takahashi postawił kropkę nad „i” w tej części spotkania (25:22).

Dominacja gospodarzy

Od początku trzeciej odsłony zarysowała się niewielka przewaga gospodarzy. Po dwóch kontrach Ishikawy prowadzili już 10:6. Esmaeilnezhad na spółkę z Amirhosejnem Esfandjiarem próbowali odrabiać straty po stronie Persów, ale ofensywna siła rywali była zbyt duża (16:12). Asa serwisowego dołożył Ishikawa, a mecz zbliżał się do końca (19:14). W końcówce pokazał się Taishi Onodera, a spotkanie zakończyła punktująca zagrywka Masato Kai (25:17).

Iran – Japonia 0:3
(23:25, 22:25, 17:25)

Iran: Jelveh (4), Ebadipour (5), Amin (14), Salehi (20), Vadi, Mohammad (4), Arman (libero) oraz Hazrat (libero), Poriya, Esfandiar (2) i Barbast (2)
Japonia: Nishida (14), Onodera (4), Yamauchi (6), Sekita (1), Takahashi (14), Ishikawa (14), Ogawa (libero) oraz Fukatsu, Miyaura (1), Tomita i Kai (2)