Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga mężczyzn: Krótko i na temat

I liga mężczyzn: Krótko i na temat

W zaległym meczu 1. kolejki BKS Visła Proline Bydgoszcz przed własną publicznością pokonał 3:0 SMS PZPS Spała. Młodym adeptom siatkówki zabrakło umiejętności, a bardziej doświadczeni koledzy zainkasowali cenne trzy punkty.

DEMONSTRACJA SIŁY

Lepiej w spotkanie weszła drużyna gospodarzy, której od początku liderował Adrian Kacperkiewicz. Chwilę później w polu serwisowym pojawił się Maciej Krysiak, przy którego zagrywkach zrobiło się 6:2 dla gospodarzy. Po przerwie dla trenera gości Krysiak pozostał na zagrywce jeszcze w dwóch akacjach, ustępując przez własny błąd. Impuls do działania starał się dać przyjezdnym Oskar Kukie, lecz z każdą minutą różnica tylko rosła (12:4). Później niemoc próbował jeszcze przełamać Jakub Kiedos, ale i te próby z góry skazane były na porażkę (16:8). Asem serwisowym popisali się jeszcze Trawka i Kiedos, niemniej lepsza i tak okazała się ekipa z Bydgoszczy. Wynik seta na 25:16 ustalił Wojciech Olejniczak, którego rozegranie pozostawiało wiele do życzenia

Drugi set był równie udany w wykonaniu gospodarzy. Co prawda z początku BKS nie potrafił do końca przejąć inicjatywy (3:3, 5:4), jednak na dystansie mniej doświadczonym rywalom zabrakło argumentów. Przy zagrywkach Grzegorza Jacznika gospodarze uciekli z wynikiem na 9:6. Później w polu serwisowym ponownie pojawił się Krysiak, który dwukrotnie upolował asa (15:8). Niewiele pomogły wprowadzone zmiany, a w bloku na dobre rozhulał się Maniak, a następnie Jacznik (18:9). Jeden Kiedos w pojedynkę nie mógł odwrócić losów seta, który zakończył się wygraną BKS-u 25:15.

BYLE DO CELU

W trzeciej części spotkania doświadczeni bydgoszczanie pozwolili ambitnej młodzieży pograć nieco dłużej. Po asie Adama Potempy goście wyszli na prowadzenie 4:1. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać, a punkt zagrywką po chwili dołożył Adam Miniak. Po ataku Kacperkiewicza był już remis po 6, co zapoczątkowało okres wyrównanej gry punkt za punkt (10:9). Następnie w polu serwisowym zameldował się Jędrzej Kaźmierczak, przy którego zagrywkach BKS odskoczył na 13:9. Pomimo chęci przyjezdnym nie udało się do końca odrobić strat, a najbardziej wyrównany set zakończył się wynikiem 25:20 dla gospodarzy.

MVP: Maciej Krysiak

BKS Visła Proline Bydgoszcz – SMS PZPS Spała 3:0
(25:16, 25:15, 25:20)

BKS: Kacperkiewicz (15), Krysiak (15), Barrera (7), Miniak (7), Kaźmierczak (5), Jacznik (4), Malinowski (libero) oraz Bień, Szarek (3)
SMS: Kiedos (10), Drąg, Kukie (2), Trawka (6), Pobrotyn (3), Lenik (3), Schadach (libero) oraz Kotela (libero), Chrzanowski, Nowik, Olejniczak (2), Momot, Potempa (3)