Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Giganci siatkówki: Pierwsze trofeum DevelopResu Rzeszów! Fatalny mecz Radomki

Giganci siatkówki: Pierwsze trofeum DevelopResu Rzeszów! Fatalny mecz Radomki

Dwudniowy turniej Gigantów Siatkówki w Twardogórze dobiegł końca. W meczu o trzecie miejsce MOYA Radomka Radom musiała uznać wyższość SC Postdam. Niemkom do wygranej wystarczyły cztery sety. Jeszcze szybciej przebiegło spotkanie finałowe, gdzie KS DevelopRes Rzeszów pokonał ŁKS Commercecon Łódź 3:0.

LEKCJA SIATKÓWKI OD NIEMEK

Po wczorajszym nienajgorszym występie sobotni mecz radomiankom całkowicie nie wyszedł. Od początku więcej do powiedzenia miały Niemki, które wykorzystywały błędy oponentek. Przy stanie 12:7 dla drużyny z Poczdamu o czas poprosił poddenerwowany Jakub Głuszak. Przerwa przyniosła poprawę gry Radomki, lecz przebieg dalej kontrolowały oponentki. Rewelacyjna Danielle Harbin błyszczała na boisku prowadząc swój zespół do pewnej wygranej – 25:18.

Drugi set to zupełnie inny obraz gry Niemek, którym brakowało argumentów. Radomianki korzystały z niedociągnięć rywalek, które miały problemy w każdym elemencie. Polska drużyna szybko, łatwo i przyjemnie wygrała – 25:12, do czego motywowała swoje koleżanki kapitan Kamila Witkowska. Kluczowa dla meczu okazała się trzecia część meczu, która zarazem była najbardziej wyrównana. Od początku rezultat stale oscylował wokół remisu. Później niewielką przewagę zyskały Niemki (17:14), lecz radomianki ruszyły do ofensywy (22:24, 24:24). O losach seta na korzyść zespołu z Poczdamu zadecydowała gra na przewagi – 26:24.

Aby myśleć do wygrania Radomka musiała doprowadzić do tie-breaka. Już od początku rewelacyjnie spisywały się na boisku drużyna z zagranicy. Z każdą minutą przewaga zdawała się rosnąć, a w szeregach radomianek pojawiła się frustracja. Wówczas na zmiany zdecydował się trener Głuszak, wprowadzając na boisku Dagmarę Dąbrowską czy Igę Marszałkowicz. Czwarty set ostatecznie także padł łupem SC Postdam – 25:16.

MVP: Danielle Harabin

MOYA Radomka Radom – SC Potsdam 1:3
(18:25, 25:12, 24:26, 16:25)

Radomka: Yordanova (11), Witkowska (13), Milos (8), Gałkowska (2), Mayer (4), Garita (4), Śliwa (libero) oraz Miilen (1), Stijepić (10), Stachowicz, Marszałkowicz, Dąbrowska (4)

Poczdam: Antunović (2), Harbin (13), Holthaus (11), Nasin (10), Koulberg (6), Cholet (13), Bamba (libero) oraz Kirchhoff, Ewert (3), Machmann i Starks (1)

ZACIĘTY POCZĄTEK

Początkowo zaciętej walki nie było końca, a spotkanie w pierwszych minutach obfitowało w dłuższe wymiany. Rezultat spotkania atakiem ze środka otworzyła Weronika Centka-Tietianiec, która później szła za ciosem. Cenne punkty dokładały od siebie Sabina Machado. Przeciwniczki z Łodzi nie pozostawały dłużne grając bardzo zespołowo, o co zadbała Marlena Kowalewska. Specjalistką od ciężkich piłek ponownie okazała się Regiane Bidias, a po drugiej stronie siatki odważnie grał duet Jasper – Fedusio. Inauguracyjny set zakończył się wygraną rysic – 31:29.

ZWYCIĘSKI MARSZ RYSIC

Druga odsłona spotkania całkowicie nie ułożyła się po myśli łodzianek, które szybko straciły kontrolę nad przebiegiem. Zdenerwowany trener Alessandro Chiappini niewiele mógł zrobić. Poprawy nie dawały ani przerwy, ani wprowadzone zmiany. Był to jednak dobry czas na wprowadzenie do gry zmienniczek, m.in. Angeliki Gajer. Nienajgorsza końcówka zbliżyła łodzianki do rywalek, jednak drużyna z Rzeszowa z łatwością dociągnęła seta do końca, wygrywając – 25:19.

Trzeci set z początku należał do wyrównanych (8:8). Żadna ze stron nie była w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę, zwłaszcza, że do gry z pierwszego seta powrócił ŁKS. Później do głosu doszły rzeszowianki, które po asie serwisowym Agnieszki Korneluk prowadziły już 11:8. Łodzianki goniły wynik, co przychodziło im z trudem. Wówczas włoski szkoleniowiec wprowadził ponownie na boisko Natalię Mędrzyk. Kilku punktowa zaliczka na konto drużyny Michała Maska stale się utrzymywała (18:14). Prezent w postaci piłki przechodzącej umiejętnie wykorzystała Magdalena Jurczyk, przybliżając zespół do wygranej (22:14). Po zaciętej walce i długiej gonitwie łódzkie wiewióry ostatecznie musiały uznać wyższość wicemistrzyń Polski, przegrywając – 16:25.

MVP: Monika Fedusio (oddała nagrodę Sabrinie Machado)

ŁKS Commercecon Łódź – KS DevelopRes Rzeszów 0:3
(29:31, 19:25, 16:25)

ŁKS: Kowalewska (1), Obiała (7), Cechetto (10), Alagierska (8), Scuka (2), Mędrzyk (8), Stenzel (libero) oraz Jęcek (libero), Bidias (4), Górecka (4), Dróżdż, Hryshchuk (5) i Gajer (1)

Developres: Jasper (7), Machado (18), Centka-Tietianiec (6), Wenerska (1), Fedusio (11), Jurczyk (10), Szczygłowska (libero) oraz Honorio (2), Korneluk (5), Chmielewska i Kubas (libero)