Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > LN K: Niesamowita passa trwa. Siedem meczów i siedem wygranych

LN K: Niesamowita passa trwa. Siedem meczów i siedem wygranych

Polskie siatkarki kontynuują znakomitą serię wygranych. Podopieczne trenera Stefano Lavariniego w piątkowy wieczór pokonały Niemki 3:0. Choć reprezentantki Niemiec rozegrały jedno z najlepszych spotkań w całym turnieju, to nie były w stanie realnie zagrozić niepokonanym Polkom. Biało-czerwone tym samym zanotowały siódme zwycięstwo z rzędu, zachowując fotel samodzielnych liderek siatkarskiej Ligi Narodów.  Jutro Polki czeka wymagające spotkanie z Amerykankami, którym zamkną turniej w Arlington.

skuteczny pościg polek

Chociaż początek spotkania należał do Niemek, po asie Klaudii Alagierskiej Polki złapały kontakt punktowy (5:2, 6:5). W kolejnych akcjach skutecznie punktowała Lena Kindermann. Wszystkie przedłużone akcje kończyły Niemki. Mimo czasu dla trenera Lavariniego trwała seria przy zagrywkach Pii Kästner (11:10, 13:10). Polki wciąż miały problemy z przyjęciem. Polski szkoleniowiec sięgał po kolejne zmiany (16:10). Biało-czerwone nie miały zamiaru odpuszczać. Dodatkowo Niemki w dalszej fazie seta zaczęły regularnie zagrywać w aut. Coraz pewniej punktowała Magdalena Jurczyk. Po kontrataku Magdaleny Stysiak wynik wyrównał się (21:21). Do końca trwała zacięta walka, ale ostatnie słowo należało do Martyny Łukasik.

biało-czerwone przejęły inicjatywę

Otwarcie drugiego seta toczyło się punkt za punkt. Zespoły wymieniały się skutecznymi atakami. Wysoką skuteczność utrzymywała Martyna Łukasik i gdy ta zawodniczka skończyła wydłużoną akcję, interweniował trener Waibl (7:9). Po kolejnych kontratakach Liny Alsmeier Niemki odwróciły wynik i przerwę wykorzystał szkoleniowiec Polek (11:9). Dobra gra Magdaleny Stysiak i Natalii Mędrzyk pozwoliła zniwelować straty. Gdy efektowne zagrania dołożyła Łukasik, to Polki prowadziły 15:14. Mimo starań Kindermann biało-czerwone pozostawały na prowadzeniu. Zagranie Klaudii Alagierskiej przez środek dało Polkom piłki setowe. Kropkę nad „i” sprytnym zagraniem za blok postawiła Stysiak.

zacięty set i kolejna końcówka dla polek

Po kontrataku na czystej siatce Natalii Mędrzyk Polki prowadziły w trzecim secie 3:1 . W kolejnej akcji Kidnermann zaatakowała w siatkę i o czas poprosił trener Waibl. W dalszej fazie seta skutecznymi atakami wymieniały się Stysiak i Kindermann (5:7). Kolejne ataki i zagrywki Camili Weitzel sprawiły, że na tablicy wyników pojawił się remis (9:9). Skutecznie atakowała Alsmeier, a gdy zablokowana została Stysiak, zawodniczki do siebie przywołał trener Lavarini (12:10). Passę rywalek przerwał dopiero autowy atak Alsmeier (13:11). Kolejne ataki Mędrzyk zniwelowały dystans, kolejną przerwę wykorzystał trener Waibl (15:15). W dalszej fazie seta żaden z zespołów nie był w stanie zbudować przewagi. Dopiero w końcówce Polki przejęły inicjatywę, kończyły kolejne ataki na lewym skrzydle. Zagraniem po prostej z lewego skrzydła Stigrot obroniła pierwszą piłkę meczową, ale w kolejnej nie do zatrzymania była już Mędrzyk.

Niemcy – Polska 0:3

(23:25, 20:25, 21:25)

Składy zespołów

Niemcy: Kastner (4), Alsmeier (11), Stigrot (6), Cekulaev (8), Kindermann (18), Weitzel (8), Pogany (libero), Cesar, Stautz, Scholzel

Polska: Alagierska (5), Stysiak (19), Łukasik (13), Mędrzyk (12), Jurczyk (9), Szczygłowska (libero), Fedusio (1), Smarzek, Wenerska, Piasecka