Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Plażowe ME U20: Czuryło i Rapczyńska uległy Ukrainkom. W grze o tytuł pozostała jedna polska para

Plażowe ME U20: Czuryło i Rapczyńska uległy Ukrainkom. W grze o tytuł pozostała jedna polska para

Kolejny dzień zmagań w Mysłowicach przyniósł rozstrzygnięcia poza grupowe. Z awansu do następnych etapów cieszyły się dwa biało-czerwone duety pań. W meczu rundy 24 z gry o tytuł mistrzyń Starego Kontynentu odpadły Julia Czuryło i Zuzanna Rapczyńska, które w trzech setach uległy Ukrainkom.

DOBRY POCZĄTEK NIE WYSTARCZYŁ

Pierwszy z polskich duetów – Julia Czuryło i Zuzanna Rapczyńska, nie zdołał awansować z grupy z pierwszego miejsca. Oznacza to, że Polki musiały po drodze rozegrać jeszcze rundę 24. Naprzeciwko biało-czerwonych stanęły Ukrainki – Nikitchuk/Sheremetieva.

W spotkanie lepie weszły biało-czerwone, które bardzo szybko narzuciły własne tempo gry. Po znakomitym fragmencie gry Czutyło było już 4:1 dla Polek, a w kolejnych minutach różnica tylko rosła (9:3, 12:6). Bezradne Ukrainki próbowały wszystkiego, ale niewiele im wychodziło, a pojedynczy zryw to za mało (10:14). Seria zagrywek Zuzanny Rapczyńskiej przełożyła się na prowadzenie biało-czerwonych 19:12. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 21:15 na konto reprezentantek Polski.

W drugim secie Ukrainki wróciły do gry, zagrażając Polkom. Pierwsze minuty ponownie przebiegały pod dyktando duetu Czuryło/Rapczyńska, ale przeciwniczki były zmotywowane, aby przedłużyć rywalizację (6:2, 10:5, 12:10). Oponentki dogoniły polskie siatkarki wyrównując po 12. Gra wówczas zaczęła się od nowa, oferując kibicom dłuższe wymiany i zaciętą walkę punkt za punkt (15:14, 18:17, 19:19). Mocna końcówka przechyliła szalę zwycięstwa na korzyść Ukrainek (21:19). O losach spotkania zadecydował tie-break, w którym inicjatywa należała do rywalek polskich siatkarek. Ukraińska para prowadziła kolejno 5:3, 7:3, wygrywając ostatecznie 15:7.

Julia Czuryło zdobyła 19 punktów (2 bloki, 2 asy). Zuzanna Rapczyńska zakończyła zmagania z 16 ‘oczkami’ na koncie (2 asy). W ukraińskim zespole błyszczała Dariia Shetemetiva, autorka aż 21 punktów. Jej partnerka, Iryna Nikitchuk punktowała łącznie 16 razy. To już koniec gry w głównej drabince dla Polek. Biało-czerwonym pozostaje walka o jak najwyższą lokatę.

Nikitchuk/Shetemetiva (UKR) – Czuryło/Rapczyńska (POL) 2:1
(15:21, 21:19, 15:7)