Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Polska atakująca jak… Lewandowski

Polska atakująca jak… Lewandowski

Reprezentacja Polski kontynuuje passę zwycięstw w Siatkarskiej Lidze Narodów. W piątek w Arlington Polki pokonały reprezentację Niemiec. Kolejny dobry mecz ma za sobą Magdalena Stysiak. W ostatnim spotkaniu dodatkowo popisała się… umiejętnościami piłkarskimi.

Reprezentacja Polski kobiet nie ma sobie równych w tegorocznej Siatkarskiej Lidze Narodów. Polki dotychczas w siedmiu meczach przegrały tylko jednego seta. W piątek biało-czerwone pokonały reprezentację Niemiec 3:0. Podopieczne trenera Lavriniego miały swoje problemy w tym meczu. W pierwszym secie Polki przegrywały 10:16  a następnie 14:19, ale po efektownej końcówce wygrały do 23. Również w kolejnych partiach fragmentami to Niemki wychodziły na prowadzenie. Jednak za każdym razem w decydujących momentach inicjatywę przejmowały Polki.

Jak Lewandowski

Podczas piątkowego pojedynku nie brakowało przedłużonych wymian. Obie drużyny walczyły w obronie. Najbardziej efektowną na swoim koncie zapisała Magdalena Stysiak. Siatkarka w drugim secie przy stanie 7:7 nogą obroniła piłkę. Ekwilibrystyczne zagranie przyniosło efekt – Polki najpierw przebiły piłkę na drugą stronę a po długiej wymianie kropkę nad i atakiem po skosie postawiła Martyna Łukasik.Numer 9 na koszulce nobilituje – wspomniał komentujący tamto spotkanie Marek Magiera. – Nie powstydziłby się tego sam Robert Lewandowski. Fenomenalne zagranie w obronie. Choć nie ma się co czarować, trochę przypadkowe zagranie Magdaleny Stysiak, ale to ona zaczarowała piłkę w tej sytuacji – dodał na antenie Polsatu Sport 1.

Zagranie Magdaleny Stysiak można obejrzeć w materiale wideo tutaj.

Magdalena Stysiak była liderką reprezentacji Polski w piątkowym meczu. Atakująca zdobyła 19 oczek. skończyła 18 z 33 ataków (55 % skuteczności, 4 błędy, 2 ataki zablokowane) i dołożyła punkt blokiem. W sobotę o 23:30 polskiego czasu biało-czerwone zagrają ostatni mecz podczas turnieju w Arlington. Rywalkami podopiecznych trenera Lavariniego będą gospodynie – Amerykanki.