Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME: Niemki za mocne dla Polek

Plażowe ME: Niemki za mocne dla Polek

Jagoda Śliwka i Aleksandra Wachowicz zakończyły zmagania w mistrzostwach Europy. W 1/8 finału Polki uległy faworyzowanym Niemkom – Muller/Tillmann. Koncertowej grze Niemek ciężko było się przeciwstawić. Niewielka ilość argumentów po stronie biało-czerwonych wpłynęła na jednostronność pojedynku.

Bilans dwóch wygranych i jednej porażki dał Polkom awans do kolejnej rundy. O następny sukces było jednak ciężko, a naprzeciwko nich stanęły Czeszki – Dunarova/Mokra. Astronomiczny drugi set wreszcie dał biało-czerwonym awans do kolejnego etapu zawodów. W następnym meczu na drodze do strefy medalowej Jagodzie Śliwce i Aleksandrze Wachowicz stanęły Niemki – Muller/Tillmann. Niemieckie siatkarki swoje mecze rozgrywały w ramach grupy E, gdzie udało im się rozbić wszystkie oponentki do zera. Awans z pierwszego miejsca dał im dzień wolnego.

KONCERTOWA GRA NIEMEK

Lepiej w spotkanie weszły Niemki, które na dystansie kontrolowały jego przebieg. Biało-czerwone miały po swojej stronie niewiele argumentów. Pomimo heroicznej momentami postawie w obronie, niekończenie piłek musiało się zemścić. Dodatkowo Niemki panowały na siatce, bombardując polskie siatkarki również znakomitymi zagrywkami. W pierwszym secie Niemki błyskawicznie narzuciły swoje zasady gry (3:1, 9:4). Choć reprezentantką Polski udało się nawiązać kontakt – 10:11, to chwilę później stanęły w miejscu ponownie oddając inicjatywę rywalkom (17:12). Set zakończył się wynikiem 21:15 dla Niemek.

Druga partia miała bliźniaczy przebieg, a demony pierwszego seta pozbawiły polskie siatkarki możliwości ubiegania się o tie-break. Znakomita seria zagrywek dała Niemkom prowadzenie 5:0, która z czasem tylko rosła – 10:4. Bohaterką spotkania niewątpliwie była Muller, która znakomicie zaprezentowała się w każdym elemencie. W kolejnych minutach reprezentantki Niemiec prowadziły kolejno 14:7, 18:12, domykając seta przy wyniku 21:14.

Aleksandra Wachowicz zdobyła łącznie 12 punktów (2 asy). Jagoda Śliwka dołożyła od siebie 7 ‘oczek’. Wśród Niemek skuteczniejsza okazała się Svenja Muller, autorka aż 19 punktów. Druga z Niemek, Cinja Tillmann, punktowała 16 razy. Porażka Polek jest równoznaczna z odpadnięciem z turnieju. Po zakończeniu turnieju zostaną sklasyfikowane na 9. miejscu.

Muller/Tillmann (GER) – Śliwka/Wachowicz (POL) 2:0

(21:15, 21:14)