Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Polki wygrały i wróciły na swoje miejsce [tabela]

Polki wygrały i wróciły na swoje miejsce [tabela]

Reprezentacja Polski wywiązała się z roli faworytek. Biało-czerwone w trzech setach pokonały reprezentację Tajlandii. Dzięki zdobyciu kompletu punktów Polki powróciły 2. miejsce w tabeli Siatkarskiej Ligi Narodów. Podopieczne trenera Lavariniego w 11 spotkaniach zgromadziły na swoim koncie 30 punktów. Reprezentantki naszego kraju straciły dotychczas tylko 5 setów.

Polki skutecznie powróciły na zwycięską ścieżkę. Po porażce 1:3 z Brazylią biało-czerwone straciły pozycję lidera tabeli Siatkarskiej Ligi Narodów. Po dniu przerwy polskie siatkarki wróciły na boisko i ponownie zaczęły zwyciężać. Najpierw podopieczne trenera Lavariniego pokonały Dominikanę. W sobotę biało-czerwone nie dały szans Tajkom.

Ciasno w czołówce

W czołówce tabeli Siatkarskiej Ligi Narodów jest ciasno. Polki tracą tylko jeden punkt do liderek – Brazylijek. Przed meczem reprezentacji Polski swoje spotkanie z USA wygrały Włoszki i awansowały na drugie miejsce w tabeli. Biało-czerwone dzięki zwycięstwu powróciły na 2. lokatę kosztem Włoszek. Podopieczne trenera Lavariniego zgromadziły na swoim koncie 30 oczek i mają teraz dwa punkty przewagi nad reprezentacją Włoch. Na czwartej lokacie z 24 punktami znajdują się Turczynki, ale one mają jeszcze przed sobą sobotni mecz z Chinkami. Brazylijki na zakończenie rywalizacji w tej fazie Siatkarskiej Ligi Narodów zagrają z reprezentacją Turcji. Polki czeka jeszcze starcie z Chinkami, zaś Włoszki fazę grupową zakończą meczem z Serbią.

Wciąż trwa walka o awans do turnieju finałowego. W Bangkoku obok Tajek zagra siedem najlepszych drużyn fazy grupowej. Obecnie na 7. miejscu plasują się Kanadyjki, ale one zakończyły już grę w tej fazie. Jeden mecz przed sobą mają ósme Amerykanki (1 punkt straty do Kanadyjek) i dziewiąte Holenderki (2 punkty straty).