Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe MŚ U19: Pietraszek i Krzemiński są nie do zatrzymania

Plażowe MŚ U19: Pietraszek i Krzemiński są nie do zatrzymania

Ostatnie spotkanie fazy grupowej mają za sobą Szymon Pietraszek i Jakub Krzemiński. Biało-czerwony duet w dwóch setach pokonał parę – Krafft/Kesselmann (Namibia), notując kolejną wygraną. Bilans trzech zwycięstw i pierwsze miejsce w grupie daje reprezentantom Polski pewną przepustkę do następnej rundy czempionatu.

KONCERTOWA GRA POLAKÓW

Po dwóch wygranych para Szymon Pietraszek i Jakub Krzemiński, przystąpiła do ostatniego meczu w roli faworytów. Liderów grupy G na ostatniej prostej czekało spotkanie z duetem – Krafft/Kesselmann (Namibia).

Początek starcia w pełni należał do Polaków, którzy korzystając z błędów oponentów błyskawicznie wysunęli się na prowadzenie. Zbudowana przewaga pozwoliła biało-czerwonym kontrolować przebieg seta i pewnie zwyciężyć 21:11. Pogubieni rywale nie mieli po swojej stronie żadnych argumentów, popełniając przy tym sporo błędów. Atutem reprezentantów Polski była natomiast skuteczność w ataku i czujna gra na siatce. Dotkliwa porażka nie podcięła jednak skrzydeł oponentom. Duet wrócił do rywalizowania na równi w drugim secie. Przede wszystkim rywale nie dali za wygraną pilnując Polaków na dystansie. W końcówce wszystko mogło się zdarzyć, ale ostatecznie stalowe nerwy dały biało-czerwonym wygraną 22:20.

Bilans trzech wygranych na koniec zmagań grupowych daje parze Pietraszek/Krzemiński awans z pierwszego miejsca do kolejnej fazy turnieju.

Krafft/Kesselmann (NAM) – Pietraszek/Krzemiński (POL) 0:2
(11:21, 20:22)

Startuje VW Beach Pro Tour Futures Warsaw by ORLEN Paliwa!