Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > BPT Elite16 Gstaad: Bryl i Łosiak kończą fazę grupową z trzema zwycięstwami

BPT Elite16 Gstaad: Bryl i Łosiak kończą fazę grupową z trzema zwycięstwami

Michał Bryl i Bartosz Łosiak kończą zmagania w grupie z kompletem zwycięstw na koncie. Znakomita forma biało-czerwonych zapewniła im bezpośredni awans do ćwierćfinału zawodów. W ostatnim meczu fazy grupowej Polacy pokonali w dwóch setach Szwajcarów – Krattiger/Breer, którzy nie byli w stanie wytrzymać tempa spotkania.

Po wczorajszych triumfach na otwarcie z bardzo wymagającymi przeciwnikami w grupie, na Polaków czekało potencjalnie najłatwiejsze wyzwanie pierwszej fazy turnieju. Ostatnimi przeciwnikami Michała Bryla i Bartosza Łosiaka w potyczkach grupowych byli reprezentanci gospodarzy, szwajcarski duet – Krattiger/Breer. Wczorajsze występy zapewniły biało-czerwonym awans do kolejnej rundy zawodów, lecz w grze wciąż była walka, o jak najlepsze rozstawienie.

GRUPOWA PERFEKCJA POLAKÓW

Szwajcarzy bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie, jednak po chwili w polu serwisowym zameldował się znakomicie zagrywający Bartosz Łosiak (2:2, 5:2). Reprezentujący gospodarzy zawodnicy starali się utrzymać kontakt, ale konsekwentnie grający Polacy wysunęli się na prowadzenie (10:5). Przerwa wzięta przez Szwajcarów niewiele dała bowiem różnica, w dłuższej perspektywie, wcale nie topniała. Czujnie na siatce grał Marco Krattiger, jednak nawet to nie było w stanie przełamać ofensywnej niemocy gospodarzy. Po bloku Michała Bryla na Florianie Breerze było już 13:7 dla reprezentantów Polski. Kolejne akcje tylko pogrążały w chaosie Szwajcarów, dają ostatecznie biało-czerwonym zwycięstwo 21:15.

Drugi set dla Polaków również rozpoczął się bardzo dobrze, choć ponownie kroku dotrzymywał im szwajcarski duet (3:1, 4:2). Biało-czerwoni przewagę raz jeszcze zyskali dzięki formie Bartosza Łosiaka na zagrywce (7:2). Choć Szwajcarzy podjęli jeszcze dwukrotnie rękawice, to wynik ani na moment nie był dla nich komfortowy (8:6, 12:6). Ponownie w bloku punktował Krattiger, który w pojedynkę nie był w stanie wygrać spotkania. W końcówce oponenci także złapali przestój oddając seta bez większej walki, konsekwentnie grającym Polakom (14:21).

Michał Bryl był autorem 17 punktów, w tym 5 blokiem i jednego z zagrywki. Bartosz Łosiak dołożył od siebie 10 ‘oczek’ (1 as). Wśród Szwajcarów skuteczniejszy okazał się Marco Krattiger, który z 14 punktów aż 7 zdobył dzięki czujnej grze na siatce. Drugi ze Szwajcarów, Florian Breer punktował 8 razy.

Biało-czerwoni z kompletem zwycięstw w grupie meldują się w kolejnej rundzie turnieju. W związku z tym, że awans wywalczyli z pierwszego miejsca, to ominie ich runda 12 i automatycznie znajdą się w ćwierćfinale zawodów.

Krattiger/Breer (SWI) – Bryl/Łosiak (POL) 0:2
(15:21, 14:21)