Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > BPT Elite16 Brasilia: Bryl/Łosiak z pierwszą porażką

BPT Elite16 Brasilia: Bryl/Łosiak z pierwszą porażką

Michał Bryl wraz z Mateuszem Łosiakiem rozegrali drugie spotkanie w ramach turnieju Beach Pro Tour Elite16 w Brasilii. Biało-czerwoni przegrali w dwóch setach z gospodarzami turnieju, Evandro Oliveirą oraz Arthurem Lancim. Przed duetem znad Wisły jeszcze jedno spotkanie w fazie grupowej.

ZRYW NA CZAS

Spotkanie zainicjował atak Michała Bryla z drugiej piłki. Kiedy zza linii 8. metra zapunktował Bartosz Łosiak – siatkarze z Polski prowadzili 5:3. Kontynuowali swoją dobrą grę Bryl i Łosiak, a dobre czytanie gry na siatce i punktowy blok Bryla wiązał się już z czteropunktowym prowadzeniem (9:5). Gospodarze powoli jednak odrabiali straty i łapali rytm. Blokiem odpowiadał Evandro Oliveira, po czasie brazylijska para cieszyła się z kontaktu (14:13). Pamiętał jednak o zagrywce Bryl, dzięki czemu biało-czerwoni już jedną nogą cieszyli się ze zwycięstwa (17:14). Na wyżyny swoich umiejętności po tym weszli siatkarze pochodzący z Kraju Kawy i doprowadzili do remisu po 18. Jako pierwsi też legitymowali się piłką setową (20:19). Bryl i Łosiak przedłużyli jeszcze seta i walczyli w grze na przewagi, ale po asie serwisowym Evandro było po secie (22:20).

DWIE AKCJE W ODPOWIEDNIM MOMENCIE

Na starcie drugiej części żadna z par nie odpuszczała. Walka punkt za punkt trwała aż do stanu po 8. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli Evandro i Arthur Lanci, którzy po trzech wygranych akcjach z rzędu prowadzili 11:8. Mimo przerwy na żądanie Polaków ta nie wybiła oponentów z rytmu, po punktowym bloku Evandro wygrywali 12:8. Przerwa techniczna okazała się skuteczna dla Polaków, bowiem dwa bloki Bryla dały rodakom kontakt (12:11). Brazylijczycy nie wystrzegali się błędów, niewiele później tablica wyników wskazała na 14:14. Wyrównana i zacięta gra miała miejsce do stanu po 19. Po ataku Arthura ze środka siatki i asie serwisowym Evandro doszło do zakończenia meczu (21:19).

Licznik Łosiaka po spotkaniu wskazał na 21 punktów (20 atak, 1 zagrywka). Z kolei Bryl punktował 9-krotnie (5 atak, 2 blok, 2 zagrywka). 4 maja, w sobotę o godzinie 1:00 w nocy Bryl/Łosiak rozegrają ostatni grupowy mecz. Ich rywalami będzie angielska para Javier Bello/Joaquin Bello.

Evandro/Arthur (BRA) – Bryl/Łosiak (POL) 2:0
(22:20, 21:19)