Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > 5 lat czekały i się doczekały. Przyjmująca Pałacu: Wzrastało zdenerwowanie, ale musiałyśmy zachować spokój

– Przez ostatni okres walczyłam z kontuzją, która nie pozwalała mi grać. A ten mecz, a zwłaszcza jego wynik, bardzo mi pomógł psychicznie – powiedziała po wygranej z ŁKS-em Commercecon Łódź w mediach klubowych przyjmująca Metalkas Pałacu Bydgoszcz, Pola Nowakowska.

Czekały, czekały i się doczekały

5 lat czekały siatkarki Metalkas Pałacu Bydgoszcz na zwycięstwo z ŁKS-em Commercecon Łódź. W końcu ich zła passa z łódzkim zespołem została przerwana. W drugiej kolejce TAURON Ligi pokonały faworyzowane podopieczne Alessandro Chiappiniego po tie-breaku. – Pokazałyśmy, że jesteśmy zgraną drużyną, że każda z nas może na siebie liczyć na boisku. Jak jednej z nas nie idzie, to druga bierze ciężar gry na siebie. Jestem bardzo dumna z dziewczyn – powiedziała przyjmująca, Pola Nowakowska.

Falowanie i spadanie

Gospodynie fatalnie weszły w mecz, bo w pierwszym secie przegrywały już 5:12 i nie zapowiadało się na to, że utrą nosa ŁKS-owi. Ich gra zaczęła odmieniać się po przerwie na życzenie ich szkoleniowca. – Nawet nie pamiętam, co wtedy powiedział trener. Kazał nam grać od początku mądrze, a my zaczęłyśmy wykonywać to, co on nam zalecił. Musiałyśmy po prostu zacząć grać to, co potrafimy i wykorzystywać słabe punkty przeciwnika – stwierdziła zawodniczka ekipy znad Brdy, która w kolejnych partiach grała dużo lepiej. W tie-breaku miała spore prowadzenie, ale i w nim nie obyło się bez emocji. – Wzrastało zdenerwowanie, ale musiałyśmy utrzymać spokój, a to nam dało wygraną – dodała.

Jeden z filarów

Pola Nowakowska została jedną z bohaterek spotkania. Na swoim koncie zgromadziła 18 punktów, osiągając 41% skuteczności w ataku i walnie przyczyniając się do zwycięstwa swojego zespołu. Jej dobra gra nie uszła uwadze komisarza zawodów, bowiem została uhonorowana statuetką dla MVP meczu. – Emocje puściły, ale też przez ostatni okres walczyłam z kontuzją, która nie pozwalała mi grać. A ten mecz, a zwłaszcza jego wynik, bardzo mi pomógł psychicznie – zakończyła siatkarka Pałacu.