Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > ME U18 M: Polacy pewni gry w półfinale na mecz przed końcem fazy grupowej

ME U18 M: Polacy pewni gry w półfinale na mecz przed końcem fazy grupowej

Za nami kolejny, przedostatni dzień rywalizacji w ramach fazy grupowej mistrzostw Europy siatkarzy do lat 18. Biało-czerwoni po pokonaniu Portugalczyków 3:0 zapewnili sobie awans do półfinału. W tym ujrzymy także Włochów, Francuzów oraz Hiszpanów. Zarówno reprezentacja Włoch, jak i Francji po sześciu kolejkach są niepokonane.

POLACY ZAGRAJĄ W PÓŁINALE

Na rozpoczęcie przedostatniej kolejki fazy grupowej mistrzostw Europy do lat 18 Polacy w trzech setach rozprawili się z Portugalczykami. Szczegółowa relacja z tego meczu dostępna jest tutaj. Siatkarze z Półwyspu Iberyjskiego w żadnym z setów nie przekroczyli bariery 20 punktów. Największą różnicę dostrzec można było w ataku, w którym biało-czerwoni byli o 19% skuteczniejsi, w dodatku popełnili tylko jeden błąd, podczas gdy Portugalczycy aż piętnaście. Najlepiej punktującym całych zawodów okazał się Oskar Trawka, autor 13 punktów.

Portugalia – Polska 0:3
(19:25, 13:25, 17:25)

Turkowie sięgnęli po trzy punkty w starciu z Ukraińcami. Niemniej jednak nie zabrakło słabszego momentu w ich wykonaniu, jak chociażby przegrana druga odsłona do 18. Podopieczni trenera Riabukhy popłniali znacznie więcej błędów w ataku i polu serwisowym, co nie przyniosło zamierzonych rezultatów. Kapitalne zawody w szeregach Turcji rozegrał Ata Unver (23 punkty), z kolei w całym spotkaniu na wyżyny swoich umiejętności wspiął się Maksym Swyrydow, która zainkasował aż 30 oczek.

Ukraina  – Turcja 1:3
(23:25, 25:18, 20:25, 19:25)

Większych trudności w starciu z Bułgarami nie mieli Francuzi, którzy pojedynek ten zamknęli w trzech setach. Bułgarów w pierwszej i trzeciej części stać było na zdobycie 22 punktów. Siatkarze znad Sekwany nie mieli problemu z kontrolą meczu, liderem zespołu był Noa Duflos-Rossi, który swojej drużynie dostarczył 15 punktów.

Bułgaria – Francja 0:3
(22:25, 13:25, 22:25)

Na zakończenie zmagań szóstej kolejki grupy I Finowie pokonali Austriaków 3:0. Siatkarze trenera Pusnika zaprezentowali się jednak z dobrej strony i liczyli się w każdej z odsłon. Zabrakło im jednak większej siły rażenia w ofensywie, punktowali często po błędach fińskich siatkarzy w polu serwisowym. Najlepiej punktującym całego pojedynku okazał się Matias Siika-Aho, który wywalczył 15 oczek.

Austria – Finlandia 0:3
(24:26, 23:25, 21:25)

Po swoją trzecią wygraną sięgnęli Czesi, pokonując Estończyków w trzech setach. Posiadają zatem 10 punktów. Siatkarze z Czech dyktowali warunki gry i przeważali w każdym z elementów z wyjątkiem zagrywki – obydwie drużyny wyszły na -10 w tym aspekcie. Swój zespół do zwycięstwa poprowadził Martin Zidlik, który zainkasował 13 oczek.

Estonia – Czechy 0:3
(17:25, 22:25, 22:25)

Bez wątpienia meczem dnia uznać można ten z udziałem Hiszpanów i Słoweńców. Po czterech setach triumfowali w ostateczności siatkarze z Półwyspu Iberyjskiego. Niemniej jednak aż trzy sety kończyły się po grze na przewagi, w tym dwa rezultatem 33:31. Podopieczni trenera Mosquery spisywali się lepiej przede wszystkim w ofensywie. Aż 38 oczek zainkasował na swoje konto w batalii tej Cesar Irache.

Hiszpania – Słowenia 3:1
(31:33, 28:26, 25:15, 33:31)

Niekwestionowanym liderem grupy II są Włosi, którzy pokonując Belgów 3:1, wciąż są niepokonani, legitymując się kompletem sześciu zwycięstw. Zawodnicy z Półwyspu Apenińskiego są już pewni gry w półfinał. Włoscy siatkarze rozgrywali istny koncert blokiem, notując aż 17 punktów.  Manuel Zlatanov oraz Alessandro Benacchio zdobyli po 15 punktów.

Włochy – Belgia 3:1
(23:25, 25:19, 25:29, 25:14)

Do jedynego tie-breaka w szóstej serii gier fazy grupowej mistrzostw Europy do lat 18 doszło w spotkaniu Rumunów oraz Greków. Po trzech odsłonach przed szansą sięgnięcia po komplet oczek stali rumuńscy zawodnicy, ale po przegranej 16:18 w piątej partii to zespół z Grecji cieszył się z dwóch punktów. Mimo większej ilości błędów Greków w ataku to oni byli w nim skuteczniejsi. Po 20 oczek na swoje konto zapisali Georgios Armaos wraz z Georgiosem Mantelidisem.

Rumunia – Grecja 2:3
(21:25, 25:16, 25:23, 16:25, 16:18)