Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > BPT Futures Kraków: Udane popołudnie. Dwie pary z pierwszymi zwycięstwami w zawodach

BPT Futures Kraków: Udane popołudnie. Dwie pary z pierwszymi zwycięstwami w zawodach

Faza grupowa turnieju VW Beach Pro Tour Futures Kraków Orlen Paliwa ruszyła na dobre. Po ciężkim poranku, nieco lepszy bilans przyniosło, równie pracowite, popołudnie.  Dwa kolejne biało-czerwone duety dopisały na swoje konto cenne zwycięstwa. Do grona triumfatorek inauguracyjnych pojedynków dołączyły Justyna Łukaszewska i Aleksandra Zdon oraz Marta Łodej z Julią Kielak.

PASSA POLEK DALEJ TRWA

Jako drugie do gry w grupie C przystąpiły Justyna Łukaszewska oraz Aleksandra Zdon, które awansowały do turnieju głównego VW Beach Pro Tour Futures Kraków Orlen Paliwa  z wczorajszych eliminacji. Rywalkami Polek były reprezentantki Mauritius – Paul/Bonne, które ustępowały biało-czerwonym w niemal każdym elemencie. Polki wywierały na rywalkach presję mocną zagrywką. Dużym atutem była także czujna gra w bloku i duża skuteczność na kontrze. Korzyści biało-czerwonym przyniosły także liczne błędy przeciwniczek. W pierwszym secie siatkarki z Mauritius stawiały względny opór. Łukaszewska i Zdon wygrały bez problemu, lecz partia zakończyła się wynikiem 21:16. Druga odsłona meczu to całkowita deklasacja rywalek przez polskie siatkarki, które zwyciężyły do 9.

Aleksandra Zdon zdobyła 11 punktów (2 bloki). Justyna Łukaszewska do 2 bloków dodała 8 punktów zdobytych w ofensywie. Po drugiej stronie siatki przebłyski dobrej gry miała Liza Bonne, która skończyła mecz z dorobkiem 10 ‘oczek’ na koncie.

Paul/Bonne (MRI) – Łukaszewska/Zdon (POL) 0:2
(16:21, 9:21)

NIEUDANY START GRUPY D

Tyle szczęścia nie miały drugie biało-czerwone kwalifikantki. Julia Radelczuk i Paulina Łabuz musiały uznać wyższość Niemek – Grune/Christ, choć wygrana była na wyciągnięcie ręki. Z wyjątkiem wyrównanego tie-breaka był to szarpany mecz. Jeśli jednej stronie szło bardzo dobrze, to druga zawodziła na każdej płaszczyźnie. W pierwszym secie Polki zdominowały przeciwniczki w ofensywie. Niemki zaś miały duże rezerwy w przyjęciu i kontrataku, które przyłożyły się do ich porażki 15:21. Druga partia to już zupełnie inna historia, gdyż wypracowana przez Niemki przewaga dała im komfort w końcówce i wygraną 21:16. Biało-czerwone w drugiej odsłonie spotkania pogrążyła duża liczba błędów. Wyrównany tie-break był szansą na rewanż, niemniej na nieszczęście Polek zabrakło wykończenia. Set padł łupem reprezentantek kraju znad Odry 15:13.

Paulina Łabuz zdobyła aż 21 punktów (1 blok, 1 as). Jej koleżanka, Julia Radelczuk, punktowała 18 razy. Nie do zatrzymania była Chenoa Christ, która była autorką 20 ‘oczek’

Grune/Christ (GER) – Radelczuk/Łabuz (POL) 2:1
(15:21, 21:16, 15:13)

PIERWSZY SET NIERÓWNY DRUGIEMU

W grupie D na awans polują także Marta Łodej i Julia Kielak. W pierwszym meczu fazy grupowej VW Beach Pro Tour Futures Kraków Orlen Paliwa oponentkami biało-czerwonych były Kanadyjki – Ozee/Galgau. Pierwsza partia padła łupem Polek 21:15. Bezradne rywalki nie miały szans z tak dysponowanymi reprezentantkami Polski, gdyż te nie popełniły w secie ani jednego błędu. Tego samego nie można powiedzieć o Kanadyjkach, które podarowały Polkom za darmo aż 7 punktów. W drugim secie obie strony popełniały błędy, ale dobra dyspozycja w większości elementów skutkowała kilkoma dłuższymi i emocjonującymi wymianami. Cały czas wynik oscylował wokół remisu, lecz w końcówce nie było mocnych na Łodej i Kielak, które wyszarpały zwycięstwo (24:22).

Julia Kielak zdobyła 13 punktów. Marta Łodej była autorką 9 ‘oczek’ (1 blok). Po stronie Kanadyjek Amy Ozee łącznie punktowała 15 razy, zaś jej koleżanka, Kaylee Galgau, 10.

Łodej/Kielak (POL) – Ozee/Galgau (CAN) 2:0
(21:15, 24:22)

Sponsorem tytularnym wydarzenia jest Orlen Paliwa.