Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > BPT Futures Kraków: Kolejne znakomite mecze z udziałem Polek

BPT Futures Kraków: Kolejne znakomite mecze z udziałem Polek

Julia Radelczuk i Paulina Łabuza pokonały w dwóch setach Czeszki – Lorenzova/Cerna. Równie dobrze poradziły sobie Justyna Łukaszewska oraz Aleksandra Zdon, dla których nie straszne były Szwedki – Malmstrom/Rudberg. Udane kwalifikacje oznaczają jedno – obie polskie pary zobaczymy od jutra w turnieju głównym VW Beach Pro Tour Futures Kraków Orlen Paliwa. Oprócz nich do walki przystąpi kilka innych biało-czerwonych duetów.

SZYBKO, ŁATWO I PRZYJEMNIE

Biało-czerwone po zwycięstwie w pierwszej rundzie musiały wygrać jeszcze jedno spotkanie, aby awansować do drabinki głównej. Ta sztuka udała się Julii Radelczuk oraz Paulinie Łabuzie, które pokonały w dwóch setach Czeszki – Lorenzova/Cerna. Już na początku pierwszego seta Polki odskoczyły z wynikiem, całkowicie przejmując inicjatywę i narzucając własne tempo gry (8:4, 16:11). Chwila wystarczyła, aby pierwszy set padł łupem reprezentantek Polski 21:13. W drugiej odsłonie spotkania gra Czeszek wcale nie uległa poprawie. Rywalki dalej nie potrafiły poradzić sobie z dobrą zagrywką Polek. Dużą słabością czeskich siatkarek była także obrona. Ostatecznie Polki również szybko zdołały wypracować kilkupunktową przewagę, którą dowiozły do końca (21:14).

Biało-czerwone rozegrały absolutnie znakomite spotkanie, górując nad rywalkami w niemal każdym elemencie. Nie do pokonania były w bloku czy w zagrywce, co gwarantowało im dodatkowe bonifikaty punktowe. Czeszki popełniły także aż 20 błędów. Julia Radelczuk zdobyła 10 punktów, jej koleżanka z drużyny, Paulina Łabuz, była autorką 9 oczek. W czeskiej ekipie dobrze zaprezentowała się Magdalena Cerna, która zakończyła spotkanie z dorobkiem 15 punktów.

Lorenzova/Cerna M. (CZE) – Radelczuk/Łabuz (POL) 0:2
(13:21, 14:21)

SZWEDKI NIE ZAGROZIŁY POLKOM

Równie obiecujący początek turnieju VW Beach Pro Tour Futures Kraków Orlen Paliwa zanotowały Justyna Łukaszewska oraz Aleksandra Zdon, które tym razem zmierzyły się ze Szwedkami – Malmstrom/Rudberg. W obu przypadkach od początku, aż do samego końca tempo gry i zasady dyktowały reprezentantki Polski. Biało-czerwone potrafiły wywierać presję na rywalkach i seriami zdobywać kolejne punkty. Większa skuteczność i dynamika, dały im zwycięstwo w pierwszym secie 21:16. Druga partia była bardziej wyrównana, a Szwedki za wszelką cenę dążyły do przedłużenia spotkania. Sztuka ta im się nie udała, a ich formę szybko zobrazowała wygrana Łukaszewskiej i Zdon 21:18.

Reprezentantki Polski zdominowały oponentki niemal na każdej płaszczyźnie. Mimo wszystko pojedynku tego nie można określić mianem całkowicie jednostronnego. Justyna Łukaszewska zdobyła 16 punktów (1 blok, 1 as). Aleksandra Zdon dołożyła od siebie 12 oczek, w tym 1 blok i aż 3 asy serwisowe. Wśród Szwedek brylowała Sara Malmstrom, zdobywczyni 13 punktów.

Łukaszewska/Zdon (POL) – Malmstrom/Rudberg (SWE) 2:0
(21:16, 21:18)

Już jutro, tzn. 14 czerwca, wystartuje główny turniej. Oprócz dzisiejszych kwalifikantek do gry wkroczą cztery inne duety, które miały zapewniony udział od fazy grupowej, będą to: Melania Marcinowska i Maja Kruczek, Patrycja Jundziłł i Kinga Legieta, Marta Łodej i Julia Kielak oraz Małgorzata Ciężkowska i Urszula Łunio.

Sponsorem tytularnym wydarzenia jest Orlen Paliwa.