Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Pierwsze zwycięstwa olsztynian

PlusLiga: Pierwsze zwycięstwa olsztynian

Za Indykpolem AZS-em Olsztyn pierwsze sparingi. W Olsztynku akademicy mierzyli się z Treflem Gdańsk. Oba spotkania wygrał AZS. Jako drużyna rozegraliśmy dobre spotkanie i pokazaliśmy, że będziemy walczyć. Każdy pokazał, co potrafi na boisku – bawiliśmy się siatkówką – powiedział po jednym ze spotkań atakujący Jan Hadrava.

Już niespełna miesiąc został do inauguracji PlusLigi. Kolejne ekipy siatkarskiej ekstraklasy zaczynają sprawdzać swoją formę w sparingach. W piątek i sobotę w Olsztynku rozegrano dwumecz pomiędzy Indykpolem AZS-em Olsztyn a Treflem Gdańsk. – Z całą pewnością będzie to pozytywne doświadczenie dla wszystkich, bowiem od kilku tygodni tworzymy nową grupę. Tak więc zobaczymy, jak sobie poradzimy. Wydaje mi się, że wynik w sparingach jest drugorzędny – lecz oczywiście, fajnie będzie wygraćmówił przed tymi meczami Szymon Jakubiszak.

Dwa razy po 3:1

Akademicy przystąpili do sparingu bez swojego olimpijczyka – Moritza Karlitzka. Siatkarz dołączy do drużyny w poniedziałek. Początkowo mecz układał się po myśli gdańszczan, którzy wygrali pierwszego seta do 22. W dwóch kolejnych to akademicy nie mieli sobie równych, wygrywając dwukrotnie 25:16. Trzecia patia to ponownie zacięta gra, ale set padł łupem AZS-u. Akademicy szczególnie wyróżniali się w polu zagrywki. Posłali aż 14 asów przy 3 rywali. Olsztynianie byli również skuteczniejsi w ataku. – Początek meczu nie był łatwy, popełniliśmy kilka błędów. To był jednak pierwszy set, a nie cały mecz. Jako drużyna rozegraliśmy dobre spotkanie i pokazaliśmy, że będziemy walczyć. Każdy pokazał, co potrafi na boisku – bawiliśmy się siatkówką – powiedział Jan Hadrava.

Indykpol AZS Olsztyn – Trefl Gdańsk 3:1
(22:25, 25:16, 25:16, 25:22)

W drugim meczu trener Barrial dokonał zmian w wyjściowym składzie. Spotkanie było bardziej wyrównane, jednak ponownie zakończyło się zwycięstwem AZS-u 3:1. Goście mimo nieco dokładniejszego przyjęcia byli mniej skuteczni w ataku (49% skuteczności przy 56% skuteczności AZS-u). Trefl wyróżniał się w bloku, którym zdobył aż 11 punktów przy 5 olsztynian.

(25:23, 25:23, 17:25, 25:14)

Akademicy kolejne sparingi również rozegrają w formie dwumeczu. W Węgorzewie podopieczni trenera Barriala zagrają ze Ślepskiem Malow Suwałki. Pierwszy mecz odbędzie się w piątek o 17:30, zaś drugi dzień później o 11:00. Gdańszczan natomiast czeka turniej w Andrychowie, gdzie pierwszego dnia zagrają z PGE Projektem Warszawa.