Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażówka: Polacy walczyli o igrzyska. Dwa przegrane tie-breaki w finale grupy D

Plażówka: Polacy walczyli o igrzyska. Dwa przegrane tie-breaki w finale grupy D

Niestety, w finale Grupy D Beach Nations Cup w Balikesir Maciej Rudol i Filip Lejawa oraz Piotr Kantor i Jakub Zdybek przegrali w tie-breakach swoje spotkania z reprezentantami Portugalii parami Goncalo Sousa i Tomas Sousa oraz Joao Pedrosa i Hugo Campos, którzy zagwarantowali sobie udział w czerwcowym turnieju finałowym w Jurmali.

Portugalczycy za silni

Początek turnieju Beach Nations Cup w Balikesir był udany dla biało-czerwonych. Gdy przyszło do walki w finale, zacięta rywalizacja padła łupem reprezentantów Portugalii. Polacy walczyli do ostatniej piłki

Pierwsze spotkanie meczu z Portugalczykami lepiej rozpoczęli rywale, którzy szybko odskoczyli na trzy punkty (7-4) . Utrzymywali swoją przewagę. Chociaż Maciej Rudol i Filip Lejawa popełniali mniej błędów niż rywale, brakowało im skuteczności. Z kolei rywale błyszczeli w bloku, który tak naprawdę był kluczem do zwycięstwa nie tylko w pierwszy secie (5 bloków), ale i całym spotkaniu (13 punktów w tym elemencie po stronie rywali). Choć w drugim secie Maciej Rudol i Filip Lejawa przegrywali już 6:11 i 15:19, zdołali odwrócić losy tego spotkania. Wyrównali przy zagrywce Lejawy (19-19), a następnie wygrywając rozgrywanego na przewagi seta 22:20. Tie-break był twardą walką o każdy punkt. Oie pary miały swoje szanse na zamknięcie tego spotkania na swoją korzyść, ale ostatecznie asem serwisowym zamknął je Tomas Sousa 22:20. Maciej Rudol miał w tym spotkaniu 20 punktowych ataków, a Filip Lejawa 7 i 1 asa serwisowego.

Rudol/Lejawa – G. Sousa/T. Sousa 1:2
(19:21, 22:20, 20:22)

nie udało się też w drugim meczu

Spotkanie Piotr Kantor i Jakuba Zdybka z najlepszą portugalską parą  Pedrosa/Campos dobrze rozpoczęło się dla Biało-Czerwonych. Przy zagrywce Piotra Kantora Polacy wyszli na prowadzenie 13:8. Mimo dobrej pracy w bloku rywali bez większych problemów rozstrzygnęli pierwszą partię na swoją korzyść. W drugim secie rywale grali bezbłędnie i podobnie jak ich koledzy w poprzednim spotkaniu bardzo mocno pracowali w bloku (4 punkty w tym elemencie w drugim secie), rozbijając Polaków 21:11.

W tie-breaku nie brakowało dramaturgii przy zagrywce Hugo Camposa Portugalczycy prowadzili 8:5, jednak nasi zawodnicy nie złożyli broni i wyrównali 10-10. Kolejne trzy akcje padły łupem rywali i chociaż doszło do kolejnego remisu (13-13), to kolejny blok Pedrosa zamknął mecz 15-13. Piotr Kantor zdobył w tym spotkaniu 5 punktów w ataku, 3 w bloku i 1 z zagrywki, Jakub Zdybek zapisał na swoim koncie 13 punktowych ataków i 1 blok.

Kantor/Zdybek – Pedrosa/Campos 1:2
(21:16, 11:21, 13:15)