Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME: Szwajcarki ze złotym medalem

Plażowe ME: Szwajcarki ze złotym medalem

Sześciodniowe zmagania na łotewskich plażach dobiegają końca. Mistrzyniami Europy zostały szwajcarskie reprezentantki Heidrich/Vergé-Dépré, które w tym turnieju były rozstawione z numerem 3. Srebrne medale zawisły na szyjach Niemek Behrens/Tillmann, które tym razem musiały uznać wyższość szwajcarskiej plażówki, choć przedwczoraj w 1/8 finału odprawiły do domu najwyżej rozstawioną parę Helwetów.

Brązowe medale powędrowały do rosyjskiej pary Makroguzowa/Kołomina, która w dwóch setach rozprawiła się z Czeszkami Hermannovą i Slukovą. Przypomnijmy, że Rosjanki zmagania w grupie toczyły razem z polską parą Gruszczynska/Wachowicz, którą pokonały w tej fazie 2:0.

Początek finału zapowiadał, że mistrzostwo może powędrować do niżej notowanych Niemek, które wygrały pierwszego seta do 18. Później jednak nastąpiła natychmiastowa odpowiedź Szwajcarek, które pokonały rywalki 21:14. Zacięty tie-break kończył się na przewagi i po 54 minutach gry, 18-ty punkt zdobyły Helwetki, kończąc zmagania kobiet na tych mistrzostwach.

Behrens/Tillmann GER [10]  – Heidrich/Vergé-Dépré, A. SUI [3] 1:2
(21:18, 14:21, 16:18)

Mniej zacięty przebieg miał mecz o trzecie miejsce, choć pierwszy set był długi i rozstrzygał się w ostatniej fazie na przewagi. Wygrały go Rosjanki, które później poszły za ciosem i drugą partię zwyciężyły już z większą przewagą do 18. Mecz zakończył się po 43 minutach triumfem Makroguzowej i Kołominy.

Makroguzowa/Kołomina RUS [4] – Hermannova/Slukova CZE [6] 2:0
(25:23, 21:18)