Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME U-20 M: Lejawa i Beta tuż za podium

Plażowe ME U-20 M: Lejawa i Beta tuż za podium

Filip Lejawa i Szymon Beta przegrali mecz o brązowy medal na mistrzostwach Europy U20. Polacy musieli uznać wyższość pary z Łotwy. Gospodarze pokonali Polaków 2:1.

Polacy dobrze weszli w pierwszego seta i szybko wypracowali pięciopunktowe prowadzenie (10:5). Za sprawą dobrych zagrywek Lejawy, nasi reprezentanci utrzymywali prowadzenie. W dalszej części seta, przeciwnicy zbliżyli się do biało-czerwonych na jeden punkt (17:18). Lejawa i Beta zachowali więcej zimnej krwi w zaciętej końcówce i wygrali 21:19.

Druga partia, nie potoczyła się już tak dobrze dla biało-czerwonych. Polacy nie mogli poradzić sobie ze skutecznie grającymi Łotyszami. Fokerots i Bulgacs O. napędzeni dopingiem swoich kibiców, grali bardzo pewnie (14:7). Łotysze  dzięki wysokiej skuteczności w ataku, nie pozwolili polskiej parze na zbyt wiele. Set zakończył się wynikiem 21:14 dla gospodarzy.

W decydującej partii, widać było, że Łotysze za wszelką cenę chcą zdobyć medal. Od samego początku grali niemal bezbłędnie (5:1). Przewaga z początku seta była na tyle duża, że Polacy nie byli w stanie jej odrobić. Gra punkt za punkt nie pomagała. Łotysze nie oddali prowadzenia już do końca seta i wygrali 15:9.

Fokerots/Bulgacs O. – Lejawa/Beta 2:1
(19:21, 21:14, 15:9)

źródło: inf. własna, pzps.pl