Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Gacek: Nasz zespół jest ciekawy i perspektywiczny

Piotr Gacek: Nasz zespół jest ciekawy i perspektywiczny

fot. Klaudia Piwowarczyk

Verva Warszawa ORLEN Paliwa ma już skompletowany skład na nadchodzący sezon. W wywiadzie dla Polsatu Sport okno transferowe stołecznego klubu podsumował jego prezes Piotr Gacek. 

– Kompozycję zespołu oceniam bardzo pozytywnie. Jest on ciekawy i perspektywiczny. Na przykład jego częścią jest Jakub Ziobrowski, który fantastycznie rozegrał mistrzostwa Świata juniorów, szuka swojej pozycji w PlusLidze już od jakiegoś czasu – powiedział Gacek.– Wierzę, że Andrea Anastasi będzie w stanie „odpakować ten cukierek”, bo praca z Andreą jest doskonałym doświadczeniem, o czym przekonałem się na własnej skórze. Jeżeli taki zawodnik jak ja w wieku 36 lat mogłem wrócić do reprezentacji, to co może osiągnąć młody chłopak, który dopiero wchodzi na salony. Wierzę w to, że ten ciekawy zespół oparty na polskich zawodnikach to będzie inwestycja w przyszłość – dodał prezes.

Gacek odniósł się również do zmiany na newralgicznej pozycji rozgrywającego. Antoina Brizarda zastąpił hiszpański siatkarz. Prezes warszawskiego zespołu jest jednak optymistycznie nastawiony do gry nowego nabytku. – Nasz nowy rozgrywający (Angel Trinidad de Haro – przyp. red) dysponuje przede wszystkim bardzo dobrymi warunkami fizycznymi. Ma powyżej dwóch metrów, dobrą zagrywkę i blok. Myślę, że będzie powoli przypominał charakterystyką Antoina Brizarda. Na pewno postanie delikatna luka po Brizardzie, który przez te lata w Warszawie wszedł na top. Liczymy, że w ciągu roku na tak wysoki poziom wprowadzimy właśnie Trinidada. Ma do tego potencjał, analizowaliśmy go podczas naszych meczów z francuską drużyną w Lidze Mistrzów, ale obserwowaliśmy go już wcześniej. 

*Cały materiał video w serwisie Polsat Sport

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-07-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved