Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Orlen Liga: Rzeszowianki z kompletem punktów

Orlen Liga: Rzeszowianki z kompletem punktów

Siatkarki Developresu Rzeszów nie miały problemów z pokonaniem w zaległym meczu 10. kolejki Orlen Ligi rywalek z Łodzi. ŁKS na moment zdołał przejąć inicjatywę jedynie na początku trzeciej partii spotkania, ale chwilę potem musiał uznać wyższość rywalek, które ostatecznie pokonały łodzianki w trzech setach.

Początek spotkania należał do wyrównanych, po autowym ataku Katarzyny Brydy, na siatce poradziła sobie Katarina Osadchuk, a dwie skuteczne akcje z lewego skrzydła Katarzyny Sielickiej dały łodziankom kontakt punktowy z rywalkami (4:5). Mocnym atakiem w strefę obrony Krystyny Strasz przypomniała o sobie znać Adela Helić, ale imponujący atak był jedynie akcją za jeden punkt. Zagrywka z wyskoku Ewy Kwiatkowskiej była jednak tym elementem, który sprawił rywalkom najwięcej trudności rywalkom. Rzeszowianki wyszły na prowadzenie po bloku Kremeny Kamenowej na Izie Kowalińskiej, to właśnie atak bułgarskiej przyjmującej skłonił trenera Michała Maska do poproszenia o czas (11:13). As serwisowy serbskiej atakującej przybliżył ekipę gości do triumfu w premierowej odsłonie (14:18). Przy stanie 19:21 Paskovą zastąpiła Klaudia Kaczorowska. Pojedynczy blok Helić dał przyjezdnym piłkę setową, a „skrócona” zagrywka zaskoczyła Brydę i zakończyła całego seta (21:25).Otwarcie drugiego seta to popis gry środkowych, niedokładne przyjęcia łodzianek znalazły odzwierciedlenie w wyniku i błyskawicznie zrobiło się 0:4. Swoje show kontynuowała Helić, ale konsekwentna gra w elemencie bloku i obrony ŁKS-u przyniosła efekt w postaci zmniejszenia strat (11:13). Na boisku zameldowała się Agnieszka Wołoszyn, ale także ona nie zdołała podnieść jakości gry łodzianek. Blok rzeszowianek „zrobił” różnicę, przy stanie 14:20 kolejny raz słowacki szkoleniowiec poprosił o czas. Poprawna, solidna gra Developresu wystarczyła, by podopieczne Jacka Skroka wyszły na dwusetowe prowadzenie (19:25).

Łodzianki zaczęły trzecią odsłonę nieco ospale, dopiero atak z obiegnięcia Ewy Kwiatkowskiej zadecydował o remisie (5:5). Kiedy żabką zagrała Bryda, wydawało się, że łodzianki złapią swój rytm i przejdą do ofensywy, ale nieudana krótka i blok na Osadchuk znów stawiały w korzystniejszej sytuacji Developres. Walka punkt za punkt trwała do stanu po 18, wtedy w polu zagrywki znalazła się Paskova, a łodzianki źle oceniły lot piłki, następnie zaatakowały w aut i ten mecz zaczął wymykać się im spod kontroli (18:22). Przy stanie 18:24 na boisku pojawiła się Alicja Leszek, ale blok gości zakończył spotkanie (18:25).

ŁKS Commercecon Łódź – Developres SkyRes Rzeszów 0:3
(21:25, 19:25, 18:25)

Składy zespołów:
ŁKS: Kwiatkowska (12), Osadczuk (9), Bryda (7), Sielicka (8), Muhlsteinova (1), Kowalińska (8), Strasz (libero) oraz Leszek, Wołoszyn i Tomczyk
Developres: Kamenowa (10), Hawryła (12), Kaczmar (2), Helić (18), Mróz (8), Paskova (8), Borek (libero) oraz Żabińska i Kaczorowska (2)

Zobacz również:
Wyniki i tabela Orlen Ligi

Kto zdobędzie złoto Orlen Ligi w sezonie 2016/2017?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-12-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved