Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Kontrolne granie dla częstochowian. Skra Bełchatów gorsza w pięciu setach

PL: Kontrolne granie dla częstochowian. Skra Bełchatów gorsza w pięciu setach

Zespoły kończą już intensywne przygotowania do nowego sezonu PlusLigi. Na ostatniej prostej sparingowe granie czekało jeszcze PGE GiEK Skra Bełchatów i Steam Hemarpol Norwid Częstochowa. Po pięciu setach zwycięzcami okazała się drużyna spod Jasnej Góry, lecz o wygraną w tak zaciętym meczu nie było łatwo.

POCZĄTEK NA REMIS

Początki spotkania były wyrównane, a wynik oscylował wokół remisu. Od stanu po 5 na przód wysunęła się jednak drużyna spod Jasnej Góry. Bełchatowianie nie pozostali dłużni doprowadzając do remisu po 8. Nastąpił moment rozluźnienia, a żadna ze stron ponownie nie mogła przejąć inicjatywy. Seria udanych zagrywek dała później Norwidowi Częstochowa prowadzenie 17:13, lecz ta przewaga szybko została roztrwoniona. W końcówce jednak przyjezdni ponownie podkręcili tempo, zwyciężając 25:21.

Drugi set z początku także należał do wyrównania, chwilę później blok Kujundzicia i atak Amina dał Skrze Bełchatów prowadzenie 10:8. Pomimo błędów gospodarze zdołali utrzymać prowadzenie, powiększając nawet różnicę – 15:11. Rywale łatwo skóry nie sprzedali, lecz dobry fragment gry Bartosza Lemańskiego dał bełchatowianom wygraną 25:19 i remis 1:1.

GRA NA PEŁNYM DYSTANSIE

W trzeciej części spotkania trener Gheorghe Cretu postawił na zmiany. Nieco innym tokiem poszedł sztab granatowo-błękitnych. Obie drużyny zacięcie walczyły na siatce, a żadna ze stron nie była w stanie odskoczyć z wynikiem. Przedłużająca się walka punkt za punkt wreszcie dobiegła końca. Po ataku Walczaka Skra prowadziła 15:13, rozpoczynając powolny marsz w stronę zwycięstwa. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 25:20 dla gospodarzy. Czwarta partia miała bardzo podobny przebieg, z tym wyjątkiem, że niemal na całym dystansie drużyny wypadły podobnie. Dopiero w końcówce częstochowianie zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, wygrywając 25:23. O sukcesie gości zadecydowały dosłownie detale, a kolejny remis w setach oznaczał tie-breaka.

Piąty set nie był łaskawy dla Skry Bełchatów. Proste błędy dały gościom prowadzenie 4:0. Multimedaliści mistrzostw Polski z czasem dogonili przeciwników (11:10), lecz pogoń ta wiele ich kosztowała. Emocjonująca końcówka zakończyła się wygraną Steam Hemarpol Norwid Częstochowa – 15:13.

PGE GiEK Skra Bełchatów – Steam Hemarpol Norwid Częstochowa 2:3
(21:25; 25:19; 25:20; 23:25; 13:15)

Skra Bełchatów: Lemański (7), Kujundzić (7), Łomacz (1), Szalacha (6), Amin (12), Peri√ (12), Buszek (libero) oraz Nowak W. (2), Stern (9), Dinculescu (6), Walczak (17), Marek (libero), Wiśniewski (6), Nowak M. (6)
Norwid: Lipiński (11), Schmidt (3), Isaacson, Kogit (9), Indra (14), Adamczyk (4), Masłowski (libero) oraz Radziwon (3), Ebadipour (8), Borkowski (13), Kowalski, Popiela (2) i Makoś (libero)