Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niepokonany w lidze Halkbank Ankara odpadł w ćwierćfinale Pucharu Turcji

Niepokonany w lidze Halkbank Ankara odpadł w ćwierćfinale Pucharu Turcji

Siatkarze Halkbanku Ankara, którzy w lidze tureckiej zanotowali 13 zwycięstw z rzędu i przewodzą tabeli, niespodziewanie odpadli z Pucharu Turcji. W ćwierćfinale ulegli Arkasowi Izmir 2:3 i stracili szansę na to trofeum. W ćwierćfinale odpadli również zawodnicy trzeciego w tabeli ligowej Fenerbahce, którzy musieli uznać wyższość Spor Toto Ankara. W półfinale Arkas zmierzy się z Spor Toto, a w drugim meczu o finał Ziraat Ankara zmierzy się z Galatasaray Stambuł.

Arkas Spor Izmir to pierwszy zespół w tym sezonie, który rzucił na kolana Halkbank Ankara i przerwał wspaniałą serię meczów tego zespołu bez porażki. Halkbank wygrał 13 kolejnych ligowych spotkań i bez porażki zajmuje pierwsze miejsca w tabeli ligi tureckiej. Serię 20 spotkań bez porażki uzupełniały mecze Pucharu Turcji i Challenge Cup, w którym Halkbank awansował już do 1/8 finału.

Ta świetna seria zakończyła się na ćwierćfinale Pucharu Turcji, w którym Halkbank przegrał 2:3 z Arkasem. Najlepszym zawodnikiem zwycięskiej drużyny był w tym meczu Brazylijczyk Gabriel Cândido, który zdobył 22 punkty. W sumie zespół Arkasu zdobył 18 punktów blokiem, z czego pięć należało do Bertuğa Öndeşa.

Innym niespodziewanym rozstrzygnięciem na tym etapie Pucharu Turcji byłą porażka Fenerbahce Stambuł. Trzeci zespół tabeli ligi tureckiej przegrał we własnej hali 0:3 ze Spor Toto Ankara i również pożegnał się z pucharem. W pozostałych spotkaniach Ziraat Ankara w trzech setach uporał się z zespołem Michała Filipa, Yeni Kızıltepe Spor Stambuł, a Galatasaray, chociaż przegrywał już 0:2, pokonał po tie-breaku Cizre Bld. W półfinałach Arkas Izmir zagra z Spor Toto, a Zairaat zmierzy się w Galatasaray. Turniej Final Four tureckiego Pucharu zostanie rozegrany w marcu lub kwietniu 2022 roku.