Strona główna » Córka wicemistrza świata zagra w Azerbejdżanie

Córka wicemistrza świata zagra w Azerbejdżanie

Instagram

fot. Michał Szymański

Natalia Lijewska, córka wicemistrza świata w piłce ręcznej Marcina Lijewskiego, będzie kontynuować karierę w nietypowej lidze. Przyjmująca zagra w Azerbejdżanie. Jej nowym klubem został Murov Az Terminal.

Natalia Lijewska swoją karierę rozpoczynała w młodzieżowych ekipach Atomu Trefla Sopot. Przyjmująca była uczennicą SMS-u PZSPS Szczyrk. W latach 2019-2021 była zgłoszona do TAURON Ligi przez Pałac Bydgoszcz. Następnie po dwóch sezonach w Turcji wróciła do Polski. W sezonie 2023/2024 była siatkarką Grot Budowlanych Łódź i UNI Opole. W ciągu trzech sezonów w TAURON Lidze wystąpiła w 31 spotkaniach, zdobywając 67 punktów.

Sezon 2024/2025 Natalia Lijewska rozpoczęła w Japonii. Występowała w Gunma Green Wings. Po zakończeniu rozgrywek przeniosła się do Wietnamu. Tam broniła barw VTV Bình Điền Long An.

W kolejnym sezonie przyjmująca wybrała nietypowy kierunek. Lijewska będzie kontynuować karierę w Azerbejdżanie. Siatkarka będzie bronić barw Murov Az Terminal. Córka Marcina Lijewskiego to już czwarta zagraniczna siatkarka tego zespołu. W piątej ekipie poprzedniego sezonu ligi azerskiej będą grały również amerykańska libero Crew Hoffemeier, chorwacka rozgrywająca Rudy Renko Ilić oraz ukraińska środkowa Wiktoria Mostsitska. Ukrainka ma na swoim koncie występy w Polsce – w sezonie 2023/2024 broniła barw Grupy Azoty Akademii Tarnów.

Lijewska nie będzie jedyną Polką w Azerbejdżanie. Już kilka miesięcy temu decyzję o przeniesieniu się do tego kraju podjęła Natalia Gajewska. Rozgrywająca wystąpi w DH Volley Baku.

Zobacz również:
Czołowy niemiecki klub wycofał się z ligi

PlusLiga