Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > Murowany kandydat do akcji turnieju! [wideo]

Murowany kandydat do akcji turnieju! [wideo]

W drugim półfinałowym starciu Japonia pokonała w trzech setach Słowenię. Spotkanie, mimo wyniku nie należało do łatwych, a obie drużyny o każdą piłkę walczyły do samego końca. Idealnie podkreśliła to akcja, która miała miejsce pod koniec drugiej odsłony. Niesamowita wymiana trwała niemal minutę.

święto siatkówki w łodzi

W sobotnie popołudnie siatkówka zawładnęła łódzką Atlas Areną. Pierwsi na boisko wyszli Polacy oraz Francuzi. Po zaciętym pojedynku ze zwycięstwa oraz awansu mogli cieszyć się trójkolorowi. W drugim półfinale Japonia zagrała ze Słowenią. W ten mecz świetnie weszli Azjaci, którzy nie pozwolili całkowicie odbudować się rywalom, a następnie zamknęli mecz bez starty partii. Obie sobotnie rywalizacje pełne były bardzo zaciętych wymian, jednak na szczególną uwagę zasługuję ta, która miała miejsce w drugim półfinale.

Co za akcja?!

Przy stanie 22:23 dla Słowenii pod koniec drugiego seta miała miejsce niesamowita akcja. Rozpoczęła się od zagrywki Klemena Cebulja. Następnie obie reprezentacje popisywały się niesamowitymi obronami oraz atakami. W sumie piłka zmieniła stronę boiska 16 razy, a wymiana trwała niemal minutę. Ostatecznie zwycięsko z rywalizacji wyszli Japończycy, a punkt zdobył Yuki Ishikawa, doprowadzając tym samym do remisu po 23.