Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Międzynarodowa Plaża Gotyku Toruń 2020

Międzynarodowa Plaża Gotyku Toruń 2020

fot. Mateusz 'Tweester' Schalau

Tegoroczna Plaża Gotyku będzie wyjątkowa – to wiemy już od jakiego czasu. Turniej Gwiazd, będący głównym punktem imprezy, będzie miał dodatkowy wymiar. Zarówno w zmaganiach siatkarek, jak i siatkarzy wystąpią zagraniczne duety, które mają na koncie m.in. występy w światowych turniejach z serii FIVB Beach Volleyball World Tour.

W Turnieju Gwiazd siatkarek wystąpi para, którą polscy kibice mieli już okazję poznać. Michaela Kubickova i Michala Kvapilova w ubiegłym roku podbiły plażę w Przysusze i triumfowały w Superpucharze Polski. Już wtedy Czeszki zbierały wiele komplementów i zasłużenie wygrały w całym turnieju, choć polskie duety deptały im po piętach. Warto przypomnieć, że siatkarki z Czech w ubiegłym roku zdobyły też srebrne medale w dwugwiazdkowym turnieju World Tour w chińskim Qidong.W Przysusze czeska para wystąpiła z dziką kartą, a okazała się czarnym koniem rozgrywek. Jak będzie w tym roku? Niektóre z polskich teamów z pewnością będą chciały zrewanżować się za przegrane z ubiegłego sezonu, co zapewni wysoki poziom pojedynków.

Wśród siatkarzy w Turnieju Gwiazd rywalizować będą z kolei Austriacy. Do Torunia zawita para Felix Friedl i Maximilian Trummer, którzy na koncie mają kilka europejskich i światowych turniejów, choć nie odnosili w nich większych sukcesów. Austriacka dwójka będzie miała delikatną przewagę nad polskimi teamami. W Austrii miała okazję ostatnio wystąpić m.in. w Pucharze Mistrzów, który rozegrany był na koniec czerwca. Co ciekawe, ta dwójka letni piasek zimą zamienia na śnieg i całkiem nieźle radzi sobie w snow volley’u.

Już od soboty 25 lipca zarówno Czeszki, jak i Austriaków będzie można oglądać na Rynku Nowomiejskim.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-07-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved