Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Żurek: Tak trzeba grać z taką drużyną jak my

Michał Żurek: Tak trzeba grać z taką drużyną jak my

fot. Klaudia Piwowarczyk

Mimo że spotkanie pomiędzy GKS-em Katowice a Aluronem CMC Wartą Zawiercie skończyło się w trzech setach, to było bardzo zacięte, a o wygranych partiach decydowały zazwyczaj pojedyncze piłki. W nich lepsi okazywali się gracze Grzegorza Słabego i to oni zasłużenie zgarnęli komplet punktów, co można uznać za sporą niespodziankę, gdyż borykali się w ostatnim czasie ze dużymi problemami zdrowotnymi. Na boisku tworzyli jednak zgrany team, co przyniosło spodziewany efekt. Przyjezdni byli faworytami, ale nie wywiązali się z tej roli. Po meczu wrażeniami podzielił się Michał Żurek.

Zawiercianie nie mają najlepszej statystyki w starciach w Katowicach z tutejszą Gieksą, gdyż wygrali z nią tylko raz. Wobec powyższego serię tą chcieli przełamać, ale sztuka ta im się nie udała, mimo iż przystępowali do tego pojedynku w roli wyraźnego faworyta. – To jest taka liga, że jeżeli źle zaczynasz mecz, minimalnie jesteś rozluźniony, wydaje ci się, że możesz w każdej chwili odpalić, to tak to się kończy. Najgorsze jest to, że przestrzegali nas przed tym i ja też byłem tego świadomy, że to jest drużyna, która gra nawet w dziewięciu. Jest zaangażowana i walczy o każdą piłkę. To jest bardzo ciężki teren. Mieliśmy tutaj przyjechać jako mądra, doświadczona drużyna, postawić się i ich złamać, a tak naprawdę to oni złamali nas – ocenił całe spotkanie Michał Żurek.Czego więc im zabrakło by losy tego meczu potoczyły się inaczej?Zabrakło nam wygranej końcówki. Gdy wygrywasz seta, najczęściej pierwszego i to jest już wtedy zupełnie inny mecz. Katowiczanie wygrali go na przewagi zwyciężając w ciężkich końcówkach przez co poczuli się bardzo pewnie i zasłużenie zwyciężyli w całym meczupodsumował libero Jurajskich Rycerzy. Trudno się z nim nie zgodzić, gdyż dwa pierwsze sety były bardzo zacięte i rozstrzygały się podczas gry na przewagi, a w trzeciej partii także podopieczni Grzegorza Słabego odskoczyli dopiero w samej końcówce.

Katowiczanie zagrali dobrze przede wszystkim w systemie blok-obrona, co pozwalało im wyprowadzać wiele kontrataków, w których byli skuteczni. Taka sytuacja sprawiała, że mogli ryzykować, a to im się opłacało, gdyż przynosiło wiele punktów. Z nami wszyscy będą ryzykowali na zagrywce, czy kontratakach. Tak trzeba grać z taką drużyną jak my. W tym momencie jesteśmy jedną z tych drużyn, z którą każdy chce wygrać, więc w ogóle nie jestem zaskoczony, że nagle pojawiają się magiczne dotknięcia dobre, kontry i wystawy z 15 metra wystawiane do siatki, a potem atakujemy obok i to wchodzi. Naszą rolą jest poradzić sobie z taką grą i złamać taką drużynę i wygrywać takie spotkania, pomimo tego, że katowiczanie grali naprawdę bardzo dobrzedodał Żurek.

Teraz przed podopiecznymi Igora Kolakovicia mecz w ramach Pucharu Polski. Już w środę zmierzą się z Polskim Cukrem Avią Świdnik – drużyną pierwszoligową, która w poprzedniej rundzie pokonała Ślepsk Malow Suwałki. W tym starciu będą zdecydowanym faworytem i nie mogą przegrać, gdyż to automatycznie wyeliminuje ich z dalszej rundy. Jedziemy do Świdnika w roli faworyta, bo nim jesteśmy. Taki jest sport i trzeba sobie z nim radzić. Trzeba być świadomym tego, że jest to drużyna, która nie przypadkiem wygrała z drużyną plusligową. My musimy pokazać swoją siatkówkę i wygrać z nimi – zakończył.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-01-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę