Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > ME U22 K: Polki z pierwszym zwycięstwem, faworytki w formie

ME U22 K: Polki z pierwszym zwycięstwem, faworytki w formie

W poniedziałek we Włoszech rozpoczęły się mistrzostwa Europy kobiet do lat 22. W drugim dniu spotkań wszystkie spotkania zakończyły się po trzech setach. Również Polki zapisały na swoim koncie szybkie zwycięstwo z Czeszkami.

Pierwsze zwycięstwo biało-czerwonych

Polki w ramach mistrzostw Europy U22 zostały ulokowane w grupie II, z Czeszkami, Portugalkami i Serbkami. W pierwszym dniu zmagań przegrały z reprezentantkami Serbii. Druga kolejka była dla nich jednak znacznie bardziej udana. W trzech setach, szybko pokonały reprezentantki Czech. W pierwszym secie przeprowadziły całkowitą dominację, mocno prowadząc od początku do końca partii, ostatecznie kończąc ją 25:16.

W drugim secie sytuacja wyglądała bardzo podobnie i pomimo kilku zrywów po stronie rywalek, biało-czerwone utrzymywały kilkupunktową przewagę i domknęły seta 25:17. Więcej emocji przyniosła natomiast trzecia partia, w której rywalizacja była już znacznie bardziej wyrównana. Czeszki miały jeszcze nadzieję na odrobienie strat i powalczenie o zwycięstwo w tym meczu. Pierwszego dnia pokonały Portugalię 3:1, apetyt na kolejne zwycięstwo był więc wysoki. Polki nie dały jednak odebrać sobie wywalczonej przewagi i zakończyły seta 25:21, wygrywając po trzech setach całe spotkanie

Polska – Czechy 3:0
(25:16, 15:17, 25:21)

Serbia niepokonana

W drugim spotkaniu w II grupie reprezentantki Serbii równie szybko pokonały Portugalki, pozostając niepokonaną drużyną turnieju. Pierwszy set od początku przebiegał w wizualnej dominacji zawodniczek z Serbii, jednak reprezentacja Portugalii skutecznie odrabiała kilkukrotnie straty, dając nadzieję na zawalczenie o wyrównaną końcówkę partii. Ostatecznie jednak im się to nie udało i Serbki zakończyły partię zwycięstwem 25:19.

W drugiej odsłonie Portugalki mentalnie były jeszcze w przegranej partii, co było widać w ich grze od samego początku. Reprezentantki Serbii bardzo szybko zbudowały wielopunktową przewagę i w rekordowym tempie zakończyły partię 25:12. W trzecim secie natomiast znowu można było poczuć emocje i zobaczyć ducha walki po obu stronach siatki. Portugalki nie mogły jednak do końca znaleźć sposobu na swoje rywali i przegrały ostatnią odsłonę do 19.

Serbia – Portugalia 3:0
(25:19, 25:12, 25:19)

Faworytki nie zawodzą

Typowane do medalu reprezentantki Turcji w drugim meczu turnieju spotkały się z zawodniczkami z Łotwy. Był to najkrótszy mecz drugiego dnia turnieju. Turczynki nie dały przeciwniczkom żadnych szans na zachowanie wyrównanej rywalizacji. Objęły prowadzenie już na samym początku pierwszej partii i właściwie nie dały go sobie odebrać na żadnym etapie meczu. Pierwszą partię zakończyły do 13.

W dwóch kolejnych setach przewaga Turczynek była widoczna coraz mocniej. Łotyszki nie miały argumentów na tak silne przeciwniczki i obydwie partie zakończyły się szybką przegraną do 11.

Turcja – Łotwa 3:0
(25:13, 25:11, 25:11)

Drugim faworytem do walki o medale są reprezentantki Włoch. Te również w drugim spotkaniu turnieju z reprezentacją Ukrainy, po raz kolejny pokazały się z bardzo dobrej strony. W pierwszym secie wyszły na szybką przewagę, którą do końca partii tylko sukcesywnie zwiększały, ostatecznie zamykając ją do 16.

Podobnie jak w przypadku meczu Turczynek, kolejne dwie partie i w tym meczu przebiegały pod dyktando Włoszek. Ukrainki nie mogły zbudować dobrego przyjęcia, co pozwalało przeciwniczkom na szybkie zakończenie spotkania poprzez zwycięstwo w kolejnych dwóch setach do 14. Tym samym Turczynki oraz Włoszki wraz z Serbkami pozostają niepokonanymi drużynami turnieju.

Ukraina – Włochy 0:3
(16:25, 14:25, 14:25)