Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-22 M: Włosi nie wydarli złota Francuzom

ME U-22 M: Włosi nie wydarli złota Francuzom

Sporo emocji dostarczył finał mistrzostw Europy U-22. Ponownie w meczu o medale kibice byli świadkami tie-breaka. Francuzi prowadzili w meczu 2:0, jednak Włosi doprowadzili do piątej odsłony. W niej trwała długa walka na przewagi a ostatnie słowo należało do reprezentacji Francji.

Otwarcie dla Francuzów

Początkowo spotkanie było wyrównane a zespoły wymieniały się skutecznymi atakami. Z czasem do głosu zaczęli dochodzić Francuzi, którzy odskoczyli na cztery punkty. Wysoką skuteczność zachowywał Hilir Henno. Po drugiej stronie siatki nie odpuszczał Tommaso Barotto, jednak to Francuzi pozostawali na prowadzeniu. Skutecznym blokiem reprezentacja Francji postawiła kropkę nad i w pierwszym secie.

Pierwsze akcje drugiej partii grane były punkt za punkt. Szybko jednak ponownie inicjatywę zaczęli przejmować Francuzi. Ofensywa Francji opierała się na duecie Hilir Henno/Mathis Henno. Po drugiej stronie siatki dobre wejście zaliczył Lorenzo Magliano. W środkowej fazie seta Włosi zniwelowali dystans, ale nie byli w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Drugiego seta zamknął atak Mathisa Henno

Przebudzenie Włochów

Trzecia partia to popis reprezentacji Włoch. Nie do zatrzymania był Tommaso Barotto. Francuzi byli zupełnie nieskuteczni w ataku, popełniali również sporo błędów. Od początku do końca to Włosi dyktowali warunki i wygrali do 14. Jednostronną partię zakończył celnym zagraniem Federico Roberti.

Chociaż po skutecznym bloku Francuzi prowadzili 5:3, Włosi szybko wyrównali (5:5). Następnie reprezentacja Francji przy zagrywkach Mathisa Henno zaliczyła serię, odskakując na 9:5. Głównym punktującym był Hilir Henno. Francuzi nie zdołali jednak utrzymać przewagi. W dalszej fazie seta nie do zatrzymania był Mattia Orioli (13:13). Po obu stronach siatki nie brakowało błędów. Do końca trwała walka punkt za punkt. Chociaż po ataku Nicolo Volpe Włosi mieli piłkę setową, nie wykorzystali jej. Walka na przewagi trwała długo, obie drużyny miały swoje szanse. Kropkę nad i postawił dopiero Orioli.

Efektowny tie-break

Od pierwszych piłek piąta partia była zacięta. Po ataku Henriego Leona nastąpiła zmiana stron (7:8). W dalszej fazie seta to Włosi musieli gonić wynik. Atak Mathisa Henno dał piłki meczowe Francuzom, ale dobra postawa Federico Robertiego i Tommaso Barotto odwróciła sytuację (12:14, 15:14). Włosi nie zdołali jednak sięgnąć po zwycięstwo. Punkt na wagę mistrzostwa zdobył Simon Magnin.

Włochy – Francja 2:3
(19:25, 20:25, 25:14, 30:28, 20:22)

Włochy: Eccher (5), Bartolucci (1), Fanizza (2), Barotto (28), Orioli (20), Iervolino (2), Loreti (libero) oraz Staforini (libero) Boninfante, Volpe (8), Magliano (6) i Roberti (3)
Francja: Tizi-Oualou (7), Henno M. (19), Leon (13), Henno H. (25), Magnin (4), Michel (7) Lopez (libero) oraz Varier, Feral (1) i Canovas