Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-22 K: Biało-czerwone lepsze od Czeszek

ME U-22 K: Biało-czerwone lepsze od Czeszek

Po porażce z Serbią na inaugurację ME U-22 siatkarek w drugim starciu grupowym biało-czerwone zapisały na swoim koncie komplet punktów. Podopieczne trenera Jakuba Głuszaka dość pewnie pokonały reprezentację Czech, nie pozwalając rywalkom na ugranie ani jednej partii.

Mocne otwarcie

Od początku spotkania biało-czerwone narzuciły własne tempo gry, pewniej wyglądały w ataku. Ponadto reprezentantki Polski znakomicie prezentowały się w polu serwisowym. Pierwsze minuty wystarczyły, aby Polki wypracowały sobie przewagę (3:1, 6:4). Później Czeszki zdobywały regularnie punkt kontaktowy, doprowadzając do remisu po 10. Na ich nieszczęście grę przyspieszyły biało-czerwone. Na zagrywce błyszczała Natalia Godlewska, zaś w ataku solidnie pracowały Karolina Staniszewska i Anna Fiedorowicz. Chwilę później było już 15:11, 19:14 z korzyścią dla Polek. W końcówce Czeszki do walki próbowały jeszcze poderwać Caroline Formankova oraz Lucie Blazkova. Ostatecznie młode Polki dzięki konsekwentnej grze dowiozły prowadzenie, zwyciężając na otwarcie 25:17.

od początku pod kontrolą

Drugi set był przepełniony frustracją trenera Ondreja Marka, którego korekty nie przynosiły rezultatów. Jedyną zmienniczką, która wniosła nową energię do zespołu była Viktorie Dvorankova. Ponownie inicjatywę od początku przejęły reprezentantki Polski, które błyskawicznie wysunęły się na prowadzenie (5:4, 9:5, 13:9). Tym razem Czeszki ani na moment nie zagroziły biało-czerwonym, w pewnym momencie łapiąc poważny przestój (16:12, 20:13). Wynik seta domknęła Natalia Kecher, która zdobyła cenny punkt blokiem (25:16).

Zryw rywalek

Trzecia odsłona spotkania należała do najbardziej wyrównanych. Reprezentantki Czech do ostatnich chwil wierzyły w przedłużenie spotkania. Niemniej ostatecznie musiały uznać wyższość Polek, które zwyciężyły do 21. Polskie siatkarki ponownie szybko wyszły na kilkupunktowe prowadzenie, zaś Czeszki do końca nie były w stanie zredukować straty. Choć w końcówce podreperowały wynik, to decydująca okazała się seria Natalii Bandurskiej.

Wygrana była dla Polek kluczowa w kontekście wczorajszej porażki z serbskimi rówieśniczkami. Świetne zawody po raz kolejny rozegrały Natalia Godlewska i Anna Fierdorowicz, które zdobyły po 13 punktów. Karolina Staniszewska dołożyła od siebie 11 oczek. Podporą zespołu była także Klaudia Łyduch, która trzymała w ryzach przyjęcie. Wśród Czeszek na wyróżnienie zasłużył duet Formankova – Blazkova.

Polska – Czechy 3:0
(25:17, 25:16, 25:21)

Polska: Pierzchała (3), Staniszewska (11), Janicka (2), Kecher (8), Godlewska (13), Fiedorowicz (13), Łyduch (libero), Pajdak (libero), Bandurska
Czechy: Formankova (9), Jedlickova (3), Kelnarova (2), Novakova, Pelikanova, Blazkova (11), Chaloupkova (libero), Tobiasova (libero), Smidlova (2), Vytiskova, Rejmanova (3), Dlouha, Dvorankova (7)